آمریکا دنبال ایجاد فتنه قومی مذهبی در افغانستان است

تهران-ایرنا- رییس مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکا با بهره‌گیری از داعش به دنبال ایجاد ناامنی در افغانستان است تا با ایجاد فتنه قومی – مذهبی مردم مظلوم این کشور را در بحران بی سابقه فروبرده و از حکومت مستقر در کابل باج خواهی کند.


به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، محمد باقر قالیباف در نشست علنی امروز-یکشنبه ۱۱ اردیبهشت – مجلس شورای اسلامی در نطق آغازین خود با تبریک فرا رسیدن عید سعید فطر گفت: ماه رمضان سرشار از برکات الهی است و مومنان با بندگی خالصانه در این ماه از این برکات بهره مند شدند. از تمام مردم عزیز ایران، التماس دعای خیر برای توفیق تمامی نمایندگان مجلس در عمل به وظایف خود  و سربلندی در مقابل ملت شریف ایران را دارم.


وی با اشاره به سالروز شهادت استاد مطهری بیان داشت: فرا رسیدن سالروز شهادت معلم انقلاب  و استاد همیشه زنده و پایدار شهید مطهری را گرامی می‌دارم.مرحوم آیت الله مطهری به معنای واقعی کلمه پرچمدار بینش نوین اسلامی و احیای تفکر اسلامی در عصر حاضر بودند و می توان از ایشان به عنوان یکی از بزرگ‌ترین مجاهدان عرصه جهاد تبیین در تاریخ انقلاب اسلامی نام برد.


رییس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اندیشه های آن شهید سرافراز امروز نیز راهنمای تفکر ناب اسلامی و بهترین میزان اندیشه‌های انقلابی به دور از افراط و تفریط است.


قالیباف کفت:دستگاه های فرهنگی کشور و مجاهدین عرصه‌های جهاد تبیین باید از اندیشه‌های آن شهید عزیز همچون یک دارایی ارزشمند و کم نظیر حراست کنند و برای نشر آن  که ناب ترین نمونه ظهور اندیشه های انقلاب اسلامی بود حداکثر تلاش خود را به کار ببندند کند کم رنگ شدن مطهری و کمرنگ شدن اندیشه انقلاب اسلامی است باید به دقت از این موضوع مراقبت کرد و در جهت نشر اندیشه های آن شهید بزرگوار به خصوص در میان نسل جوان و دانشجویان کوشید.


رییس مجلس با اشاره به  روز معلم گفت: روز معلم را که به همین مناسبت نامگذاری شده است گرامی می‌داریم و این روز و هفته گرامیداشت مقام معلم را به تمامی فرهنگیان عزیز در سراسر کشور تبریک می گویم وظیفه مسئولان در هر سطحی تلاش برای تکریم معلمان است؛ چرا که همه ما به نحوی زیر بار منت و مرهون الطاف معلمان هستیم و بزرگداشت معلم بزرگداشت جامعه است.


رییس قوه مقننه خاطر نشان کرد: در مجلس یازدهم از روز اول پیگیر تصویب قانون رتبه بندی معلمان و عمل به وعده های بر زمین مانده مجلس بودیم و توفیق داشتیم با تلاش شبانه‌روزی این مطالبه قدیمی را به سرانجام برسانیم و بخشی از دین خود نسبت به معلمان عزیز و زحمتکش را ادا کنیم.


قالیباف گفت: رتبه‌بندی‌معلمان پیشانی خدمت مجلس انقلابی به فرهنگیان است از آنجا  که ریل گذاری قانونی لازم برای اجرای این قانون در مجلس شورای اسلامی  به انجام رسیده انتظار می‌رود دولت محترم با تسریع در تصویب مراحل نهایی اجرایی شدن قانون رتبه بندی معلمان هر چه سریعتر و در همین روزهای پیش رو به مطالبات معلمان محترم جامعه عمل بپوشاند. انشالله در ادامه مسیر نیز با نظارت دقیق بر اجرای این قانون بتوانیم در مقابل معلمان عزیز کشور سربلند باشیم.


وی با اشاره به تحولات اخیر در افغانستان گفت:درباره اتفاقات تلخ و ناامنی‌های این روزها در افغانستان ، آمریکا با بهره‌گیری از داعش به دنبال ایجاد ناامنی در این کشور است تا با ایجاد فتنه قومی – مذهبی در افغانستان مردم مظلوم این کشور را در بحران بی سابقه فروبرده و از حکومت مستقر در کابل باج خواهی کند.


قالیباف تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران تامین امنیت را وظیفه کابل می داند که متاسفانه تاکنون نتوانسته است به وظیفه خود عمل کند در این زمینه تاکید می‌کنیم که تشکیل دولت فراگیر که همه اقوام  افغانستان را نمایندگی کند از اولین  الزامات موفقیت در تامین امنیت پایدار محسوب می شود.آخرین بروزرسانی سایت: 1400-12-18 19:40