آنلاین باشیم اما هدفمند

تهران-ایرنا-  «وقت طلاست» جمله‌ای است که از گذشته‌های دور بر سر زبان‌ها بوده است و مفهوم ارزش وقت را می‌رساند. این روزها با گسترش فضای مجازی، افراد بسیاری در سنین مختلف برای سرگرمی و گذراندن اوقات فراغت زمان زیادی را درگیر شبکه‌های اجتماعی می‌شوند که بیشتر آن به بیهودگی هدر می‌رود.


به گزارش ایلنا به‌عنوان مثال گپ و گفت با دوستانتان به‌صورت مجازی می‌تواند خوشحالتان کند یا اینکه کلیپ‌های طنز و ویدئوهای خنده‌دار شما را کمی از فکر مشکلاتتان بیرون بیاورد اما وای به‌روزی که صبح و ظهر و عصر و شب مدام گوشی به دست در فضای مجازی غرق و به عبارت بهتر به حضور در این دنیا معتاد شوید.


در این صورت حتی اگر در ابتدا تصور کنید که حالتان بهتر شده و شادتر هستید، دیر یا زود این شادی، به کامتان تلخ می‌شود. شاید بپرسید چرا؟ دلیلش این است که افراط در هر کاری آسیب‌رسان است و شما را از توجه و انجام سایر کارها باز می‌دارد. بهتراست به‌جای غرق شدن در فضای مجازی و هدر دادن وقت از این فضا استفاده مفیدتری کرده و صدمات آن را کاهش دهید. به‌جای اینکه وقتتان را با دیدن محتواهای بیهوده در فضای مجازی هدر دهید زمانتان را صرف کارهای مفیدتری کنید.دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *