آیت الله لاریجانی اعدام اخیر شیعیان در عربستان را محکوم کرد

تهران – ایرنا – رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با محکوم کردن اعدام‌ اخیر شیعیان در عربستان سعودی، آل‌سعود را غاصبان سرزمین وحی دانست و گفت: این طواغیت بدانند که شیعیان و نور اهل‌بیت (ع) باقی می‌ماند.


به گزارش حوزه احزاب ایرنا از مرکز رسانه و روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام،   آیت الله آملی لاریجانی روز در ابتدای درس خارج اصول خود، شهادت جمعی از مسلمانان به دست سفاکان آل‌سعود را تسلیت گفت و تصریح کرد: قلوب شیعیان و بلکه هر مسلمان آزاده‌ای در جهان از این همه جنایت در حق جوانان کم سن و سال به درد می‌آید که به بهانه‌های واهی و از خوف کنده‌شدن ریشه سلطنت طاغوتی آل‌سعود، این گونه به شهادت رسیده‌اند.


عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه در طول تاریخ، شیعیان در حب امیرالمومنین و فرزندان ایشان (ع) امتحانات و ابتلائات زیادی را پشت سر گذاشته‌اند و جنایاتی را متحمل شده‌اند که تاریخ کمتر به خود دیده است، افزود: شیعیان و محبان اهل‌بیت (ع) برابر همه این جنایات همچون کوه ایستادگی کردند و پرچم اسلام ناب محمدی (ص) را برافراشتند نه اسلامی که به دست امویان، آل‌زیاد و آل‌مروان افتاده بود جماعتی که نه برپا داشتن نماز برایشان اهمیتی داشت و نه اقامه عدل و نه احکام نورانی قرآن.


آیت‌الله آملی لاریجانی با بیان اینکه شیعیان از اسلامی دفاع کردند و دفاع می‌کنند که از زبان قرآن‌های ناطق شنیده‌اند، اهل‌بیت (ع) را بر مبنای حدیث متواتر ثقلین، ثقل عدل کتاب‌الله دانست و خاطر نشان کرد: اهل‌بیت (ع) بر حسب آیات و روایاتی که نه فقط در منابع شیعی بلکه از اکابر اهل‌سنت نیز نقل شده است، نور خداوند در آسمان‌ها و زمین هستند و شیعیان حول این نور عظیم گرد هم آمده‌اند لذا شیعیان همواره از اسلام حقیقی و قرآن دفاع کرده‌اند و در طول تاریخ، جان خود را در این مسیر تقدیم حق متعال کرده و رزق شهادت نصیب‌شان شده است.


رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: آل‌سعود گمان می‌کند که با این روش‌های وحشیانه و سرکوب‌گرانه می‌تواند نور خدا را محو کند. اینان گویی از اعقاب بنی‌امیه‌اند و اگر بدتر از آنان نباشند، بهتر هم نیستند زیرا به همان روش‌های ستم‌گرانه آنان عمل می‌کنند جنایاتی که آل‌سعود در عصر حاضر مرتکب شده‌اند کم نبوده است از اعدام سبعانه شهید شیخ نمر گرفته تا سایر علمای شیعه و اعدام‌های اخیر، شاهدی بر این مدعاست.


عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه یقین داریم سلطنت مطلقه متعلق به آل‌علی (ع) یادآور شد: این اتفاق، اولین و آخرین رخداد از این جنس نیست اما طواغیت آل‌سعود بدانند که شیعیان و نور اهل بیت (ع) باقی خواهند ماند و ان‌شاءالله حاکم اصلی با ظهور خود، جهان را سرشار از عدل و داد خواهد کرد. ان‌شاءالله مقدمه و طلیعه ظهور نیز نابودی و کنده‌شدن شر غاصبان ارض پیامبر (ص) و سرزمین وحی باشد و دعا می‌کنیم آنان که در بند این سفاکان و طواغیت هستند هر چه زودتر از چنگ آنان رهایی یابند.آخرین بروزرسانی سایت: 1400-12-18 19:40