ابلاغ شیوه نامه عضویت در انجمن هنرهای نمایشی خوزستان

ایسنا/خوزستان شیوه‌نامه جدید عضویت در موسسه انجمن هنرهای نمایشی استان خوزستان و تقاضای نامزدی در هیات مدیره و بازرس برای شرکت در انتخابات ابلاغ شد.


به گزارش ایسنا، پیرو تغییرات و ابلاغ «شیوه‌نامه جدید برگزاری انتخابات انجمن هنرهای نمایشی استان» توسط اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در تیر ۱۴۰۲ و تغییر برخی بندهای عضویت در موسسه انجمن هنرهای نمایشی خوزستان، به جهت عدم تضییع حقوق هنرمندان، هنـرمندان تئاتر استان خوزستان می‌توانند با احراز یکی از شرایط چهارگانه ذیل و تکمیل فرم‌های مربوطه حداکثر تا تاریخ ۱۵ مرداد ۱۴۰۲ به ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان‌ها و در کلانشهر اهواز به اداره هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خوزستان برای عضویت در موسسه انجمن هنرهای نمایشی استان خوزستان اقدام کنند.


بندهای چهارگانه عضویت در انجمن هنرهای نمایشی خوزستان


بند اول: عضویت در هسته مرکزی گروه‌های نمایشی پروانه‌دار استان خوزستان است که تمامی اعضای هسته مرکزی ۶۹ گروه دارای پروانه نمایشی استان خوزستان عضو انجمن هنرهای نمایشی استان خوزستان خواهند بود و این هنرمندان احتیاجی به تکمیل فرم‌های عضویت ندارند.


بند دوم: دارا بودن مدرک کارشناسی تئاتر در یکی از گرایش‌های تخصصی بازیگری، کارگردانی، نمایشنامه‌نویسی، طراحی صحنه، نمایش عروسکی و… است. این افراد با تکمیل فرم شماره یک تقاضای خود مبنی بر عضویت در موسسه انجمن هنرهای نمایشی استان خوزستان را تحویل می‌دهند.


بند سوم: برای عضویت در موسسه انجمن هنرهای نمایشی خوزستان ارایه حداقل سه اثر پژوهشی منتشر شده در نشریات و مجلات علمی‌ـ‌پژوهشی یا علمی‌ـ‌ترویجی در ۱۰ سال اخیر است و پژوهشگران دارای شرایط این بند با تکمیل فرم شماره یک تقاضای خود را برای عضویت تکمیل و تحویل می‌دهند. 


بند چهارم: از شرایط عنوان شده اجرای عمومی حداقل سه اثر نمایشی در سمت نمایشنامه‌نویس، کارگردان و بازیگر در طی پنج سال اخیر یعنی از اول فروردین ماه ۱۳۹۷ تا پایان تیر ۱۴۰۲ با ارایه پروانه شورای نظارت بر نمایش شهرستان محل اجرا به همراه لینک خبر اجرای نمایش در «درگاه تئاتر خوزستان» است و این هنرمندان با تکمیل فرم شماره ۲ تقاضای عضویت خود را می‌توانند ارایه دهند.


اجرای عمومی


منظور از اجرای عمومی در شهرستان‌ها حداقل پنج شب اجرای نمایش و در کلانشهر اهواز حداقل ۱۰ اجرای اثر نمایشی است که لازم است هنرمندان حایز شرایط بند چهار عضویت آثار نمایشی آنها در شهرستان‌ها حداقل پنج شب و در اهواز حداقل ۱۰ شب اجرای عمومی رفته باشد و اجراهای کمتر از این تعداد مورد تایید نیست.


شرکت در انتخابات هیات مدیره


هر کدام از اعضای انجمن هنرهای نمایشی استان خوزستان برای اعلام نامزدی و شرکت در انتخابات هیات مدیره و یا بازرس انجمن هنرهای نمایشی استان خوزستان می‌توانند با تکمیل کامل فرم شماره سه حداکثر تا تاریخ ۱۵ مرداد ۱۴۰۲ و تحویل آن به ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان‌ها و در کلانشهر اهواز به اداره هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در این خصوص اعلام امادگی کنند.


پس از پایان مهلت عضویت و اعلام نامزدی برای هیات مدیره و بازرس انجمن هنرهای نمایشی استان خوزستان مراحل بررسی تقاضاها آغاز و پس از تکمیل مراحل اداری زمان تشکیل مجمع عمومی و برگزاری انتخابات انجمن هنرهای نمایشی استان خوزستان اعلام می‌شود.

منبع خبر: خبر گزاری ایسناآخرین اخبار,پربازدید ترین اخبار, اخبار روز
لینک مطالب دیگرحواله ارزی به خارج از ایرانلینک مطالب دیگرآیا لیزر موهای زائد خوبه؟ همه چیز در مورد آن

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *