اردوغان رویکردهای خود در دوره ریاست جمهوری جدید را اعلام کرد

رئیس جمهوری ترکیه امروز در سخنرانی رویکردهای خود در دوره جدید ریاست جمهوری‌اش را اعلام کرد.


به گزارش ایسنا، به نقل از آناتولی، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه در سخنرانی در نهاد ریاست جمهوری ترکیه در آنکارا در مراسم تحلیفش پس از ادای سوگند در پارلمان گفت: بر اساس اصل “تلاش از ما و توفیق از جانب خدا” با نام خدا برای ساختن یکصدسالگی ترکیه از امروز آغاز به کار می‌کنیم.


وی گفت: ما حامی تمامی مردممان صرف نظر از دیدگاه‌های سیاسی‌شان یا اصالتشان یا عقیده و یا طائفه‌ آنها خواهیم بود.


اردوغان گفت: انتخابات ۲۸ مه پایان یافت و اراده ملی در صندوق‌های رای آشکار گشت و یکصد سالگی ترکیه آغاز شد و درب‌های پیشرفت کشور ما گشوده شده است.


رئیس جمهور ترکیه تصریح کرد: ما دموکراسی خود را با یک قانون اساسی آزاد و مدنی و جامع تقویت خواهیم کرد و از قانون اساسی کنونی که ماحصل یک کودتای نظامی بود، رهایی خواهیم جست.


وی افزود: ما امید و آرزوی مردممان را که به شخص من و به حزب ما و به ائتلاف ما رأی اعتماد دادند، ناامید نخواهیم کرد و به مسیر تولید و خدمات برای ترکیه ادامه خواهیم داد.


اردوغان گفت: ترکیه بیش از هر زمان دیگری به وحدت و یکپارچگی میان تمامی مردمانش نیاز دارد.


اردوغان اظهار کرد: پس از هر انتخاباتی، ما دست خود را به سمت اپوزیسیون دراز می‌کنیم، اما آنها نمی‌پذیرند که با ما دست دهند، ما امیدواریم که آنها این بار موضع متفاوتی اتخاذ کنند.


وی گفت: ما چشم امید داریم که اپوزیسیون احساس مسئولیت در قبال سلامت دموکراسی در ترکیه داشته باشند و با اراده ملی آشتی کنند.


رئیس جمهور ترکیه تاکید کرد: به تمامی وعده‌هایی که به مردممان در هنگام انتخابات دادیم، عمل خواهیم کرد همانند کاری که طی ۲۱ سال اخیر کردیم.


وی افزود: ما مصمم هستیم اصل مصطفی کمال آتاتورک (صلح در وطن صلح در جهان) را از طریق تقویت عرصه نفوذ دیپلماسی انسانی اجرا کنیم.

منبع خبر: خبر گزاری ایسنا

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *