اسماعیلی همه باید به مجوزهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی احترام

تهران – ایرنا – وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی متولی صدور انواع مجوزهای فرهنگی و هنری از جمله اجرای کنسرت هاست، از این رو همگان باید به مجوزهای صادره احترام گذاشته و مجموعه‌های نظارتی جلوی بروز اتفاقات ناخوشایند را بگیرند.


به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، محمد مهدی اسماعیلی شنبه شب در گفت وگوی تلویزیونی  با تشریح برنامه های این وزارتخانه در حوزه فرهنگ و هنر به ویژه فرهنگی و خاصه برپایی سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، از این رویداد به عنوان بزرگترین جشنواره فرهنگی کشور یاد کرد و گفت: همزمان با برپایی نمایشگاه کتاب، شور و نشاط ویژه ای به حوزه فرهنگ و هنر و اهالی آن تزریق می شود.

وی با اشاره به وقفه دو ساله در برگزار نشدن فیزیکی نمایشگاه کتاب تهران به علت شیوع کرونا افزود: این اولین نمایشگاه کتاب فیزیکی است که در دولت مردمی برگزار می شود که تلاش ما این بود با درنظر گرفتن سناریوهای مختلف کار ویژه ای ارائه دهیم.

عضو کابینه دولت مردمی با اشاره به سپری شدن چهارمین روز برگزاری سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، استقبال از این نمایشگاه را چشمگیر و بسیار عالی عنوان کرد.

اسماعیلی همچنین با اشاره به برگزاری دو دوره نمایشگاه مجازی کتاب، حوزه مجازی نمایشگاه کتاب را از ممیزات ویژه این دوره نمایشگاه عنوان کرد.

وی با بیان اینکه شیوع کرونا در کشور تهدیدها را به فرصت تبدیل کرد، برپایی نمایشگاه مجازی کتاب در آخر بهمن سال ۱۴۰۰ را با فروش یک میلیون و ۳۵۰هزار جلد کتاب و ارسال رایگان آن به مخاطبان را تجربه بسیار خوب در تبدیل تهدید کرونا به فرصت عنوان کرد.
به گفته وی، در این نمایشگاه در  ۲۹۰۰ روستا و ۱۲۰۰ شهر در اقصی نقاط کشور توزیع کتاب انجام شد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شمارگان چاپ کتاب در سال ۱۴۰۰ را بیش از ۱۰۰ عنوان شامل چاپ دوم و سوم و همچنین اول برشمرد و گفت: بیشترین حجم چاپ کتاب ها مربوط به چاپ اولی بوده است.

ادامه دارد …
 آخرین بروزرسانی سایت: 1400-12-18 19:40