اطلاعیه اداره کل دامپزشکی خراسان رضوی در خصوص کشف مقادیری از

ایسنا/خراسان رضوی روابط عمومی اداره کل دامپزشکی خراسان رضوی طی اطلاعیه‌ای از محرز شدن استفاده از گوشت تک سمی در ۳ واحد در مشهد و طرقبه شاندیز و اقدام به تشکیل پرونده و پلمب این مراکز خبر داد.


به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی خراسان رضوی در متن این اطلاعیه آمده است: به اطلاع زائران و مجاوران آستان ملائک پاسبان رضوی می‌رساند برابر وظیفه‌مندی‌های سازمانی در حوزه تامین امنیت غذایی شهروندان، رصد دقیق و همه‌روزه مراکز تولید، نگهداری و عرضه فرآورده‌های خام دامی، در تمامی نقاط مشهد و استان در دستور کار بازرسان این اداره کل قرار دارد.


در همین راستا، در سرکشی‌های متوالی از مراکز یادشده طی روزهای گذشته، پس از نمونه‌برداری و آزمایش‌های تشخیصی و تخصصی لازم از گوشت‌های مکشوفه، استفاده از گوشت تک سمی در ۳ واحد در مشهد و طرقبه شاندیز محرز شد که به استناد قوانین سازمان دامپزشکی ضمن هماهنگی با دستگاه قضایی، نسبت به تشکیل پرونده و پلمب این مراکز اقدام شده است.


نظر به اهمیت موضوع، ضمن قدردانی از تمامی مراکزی که مطابق با دستورالعمل‌های بهداشتی دامپزشکی اقدام می‌کنند؛ به تمامی مراکز پذیرایی اعم از رستوران‌ها و …، مراکز اقامتی، سردخانه‌ها، آشپزخانه‌ها و دیگر موارد مرتبط توصیه می‌شود تا صرفا از گوشت‌های دارای هویت و تولید و بسته‌بندی شده در مراکز مجاز تحت نظارت دامپزشکی استفاده کرده و به ویژه از مصرف گوشت‌های از پیش چرخ شده فاقد هویت خودداری کنند.


به شهروندان عزیز در اقصی نقاط استان اطمینان می‌دهیم که خادمین و سربازان امنیت غذایی در دامپزشکی استان در واحدهای نظارتی در تمام ایام سال و از جمله، ایام خاص نظیر؛ ماه مبارک رمضان و نوروز که طرح تشدید نظارت‌های بهداشتی در آن صورت می‌گیرد، رصد دقیق مراکز مرتبط با فرآورده‌های خام دامی را در دستور کار قرار داده و می‌دهند؛ اما با توجه گستردگی شهر و جمعیت بالای مراکز یاد شده، از مردم شریف تقاضا می‌شود. ضمن پرهیز از خرید و مصرف گوشت‌های فاقد هویت و گوشت‌های از پیش چرخ شده، در صورت مشاهده هرگونه رفتار مشکوک در تولید، نگهداری، حمل و نقل، توزیع و نگهداری انواع گوشت و سایر فرآورده‌های خام دامی موارد را با سامانه پیامک ۳۰۰۰۰۱۵۱۲ اطلاع‌رسانی کنند تا اقدامات بعدی از طریق اداره کل دامپزشکی استان صورت پذیرد.

منبع خبر: خبر گزاری ایسناآخرین اخبار,پربازدید ترین اخبار, اخبار روز

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *