الگوی نه چندان جذاب استقلال که جواب می دهد یک هیچ تا قهرمانی

تهران- ایرنا- استقلال به پنچمین برد یک بر صفر خود در این فصل از رقابت های لیگ برتر دست پیدا کرد و به صدرنشینی ادامه داد.


به گزارش ایرنا، تیم فوتبال استقلال در چارچوب هفته هفدهم رقابت های لیگ برتر فوتبال ایران با نتیجه یک بر صفر از سد میهمان خود ذوب آهن گذشت تا ضمن تجربه دوازدهمین برد خود در این فصل ۴۱ امتیازی شود و به صدرنشینی در لیگ بیست و یکم ادامه دهد.


 شاگردان فرهاد مجیدی تا به اینجا ۶ پیروزی و ۲ تساوی در بازی های داخل خانه و ۶ برد و سه تساوی را در دیدارهای خارج از خانه به دست آورده اند.


آبی پوشان در ورزشگاه آزادی تیمی محتاط تر بوده اند و هم کمتر گل زده اند و هم کمتر گل دریافت کرده اند. آنها تا به اینجا در بازی های خانگی هشت گل زده و ۲ گل خورده داشته اند و مسابقات خارج از خانه برای تیم فرهاد مجیدی ۱۹ گل زده و چهار گل دریافتی در پی داشته است.


از ۱۲ برد استقلال در این فصل پنج برد با فاصله بیش از یک گل و هفت برد با فاصله یک گل بوده است. از هفت پیروزی با فاصله یک گل، پنج برد با نتیجه یک بر صفر بوده است. یک مسابقه ۳-۲ تمام شد و دیگری را آبی ها با حساب ۲ بر یک به سود خود تمام کردند.


همانطور که ذکر شد پنج پیروزی از ۱۲ برد استقلال در این فصل با نتیجه یک بر صفر بوده است. به عبارتی دیگر ۴۱ درصد پیروزی های استقلال با حداقل اختلاف و دقیقا با نتیجه یک بر صفر رقم خورده است.


نکته جالب تر این است که هر پنج پیروزی یک بر صفر استقلال در ورزشگاه آزادی به ثبت رسیده و آنها در بازی های بیرون از خانه به هیچ وجه با این نتیجه رقبا را شکست نداده اند.


سبک بازی تیم فرهاد مجیدی چندان تماشاگر پسند نیست. تیمی که سعی می کند ابتدا گل نخورد و سپس با توجه به مهره های کارآمدی که در خط حمله دارند از حداقل موقعیت ها به گل برسند و بدون عطش خاصی برای زدن گل های بعدی به فکر محافظت از تک گل خود باشند. البته که این سیستم در فوتبال ایران تازگی ندارد و پرسپولیس نیز در لیگ های هجدهم، نوزدهم و بیستم با اتکا به بردهای پرشمار با حداقل اختلاف جام قهرمانی را به دست آورد و حالا مجیدی نیز با تقلید از همین روشِ برنده و جواب پس داده به دنبال پایان دادن دوری ۹ ساله استقلال از جام قهرمانی لیگ برتر است.


باید دید در پایان فصل چه اتفاقی رخ می دهد.


دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *