امیرعبداللهیان بر ضرورت گسترش همکاری های تجاری ایران و بلغارستان

تهران – ایرنا – وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی بر ضرورت تلاش بیشتر برای گسترش همکاری‌های تجاری ایران و بلغارستان تاکید کرد.


به گزارش حوزه سیاست خارجی ایرنا، «ولیسلاو پتروا» معاون وزیر امور خارجه بلغارستان که برای شرکت در سومین دور رایزنی های سیاسی ایران و بلغارستان در تهران به سر می برد، با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه دیدار و گفت وگو کرد.


امیرعبداللهیان در این دیدار با ابراز خرسندی از افزایش حجم روابط تجاری دو کشور در سال گذشته آن را متناسب با ظرفیت اقتصادی دو کشور ندانسته و با اشاره به زمینه های همکاری دو طرف در بخش انرژی، ترانزیت و حمل و نقل کالا و مواد غذایی، بر ضرورت تلاش بیشتر برای گسترش همکاری های تجاری تاکید کرد.  


امیر عبداللهیان همچنین مسائل مهم منطقه ای به ویژه بحران اوکراین را مورد توجه قرار داد و برای پایان هرچه سریعتر این جنگ ابراز امیدواری کرد.  


مذاکرات لغو تحریم ها و همچنین تاکید بر اراده ایران برای حصول به یک توافق خوب از دیگر موضوعات مورد اشاره وزیر امور خارجه در این دیدار بود.


معاون وزیر خارجه بلغارستان نیز در این دیدار با اشاره به مذاکرات سازنده خود با همتای ایرانی، از توافقات به عمل آمده برای گسترش همکاری های دو کشور در بخش های تجاری، فرهنگی و  ورزشی خبر داد.  


وی تلاش های دیپلماتیک برای حصول توافق در مذاکرات هسته ای را در راستای منافع همه طرف ها دانست.آخرین بروزرسانی سایت: 1400-12-18 19:40