امیرعبداللهیان به اسلام آباد دعوت شد

تهران – ایرنا – وزیر امور خارجه پاکستان از حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه برای حضور در اجلاس وزرای خارجه سازمان همکاری اسلامی در اسلام آباد و جشن هفتادمین سالگرد روز ملی پاکستان دعوت به عمل آورد.


به گزارش روز دوشنبه ایرنا، در گفت و گوی تلفنی حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه و شاه محمود قریشی وزیر خارجه پاکستان که به ابتکار طرف پاکستانی صورت گرفت، دو طرف در مورد اجلاس وزرای خارجه سازمان همکاری اسلامی، مساله فلسطین، یمن، افغانستان، بحران اوکراین و  مناسبات دوجانبه به بحث و تبادل نظر پرداختند.


وزیر امور خارجه پاکستان در این گفت وگوی تلفنی ضمن دعوت از حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه برای شرکت در اجلاس وزرای خارجه سازمان همکاری اسلامی در اسلام آباد و جشن هفتادمین سالگرد روز ملی پاکستان، ضمن بیان این موضوع که مساله فلسطین منشا پیدایش سازمان همکاری اسلامی است، مواضع اصولی جمهوری اسلامی ایران را در این رابطه مهم و کلیدی دانست.


طرفین همچنین در مورد ابعاد متنوع مناسبات دوجانبه، بحران اوکراین، مسائل منطقه و جهان اسلام رایزنی و تبادل نظر کردند.


امیرعبداللهیان وزیر خارجه نیز با تبریک روز ملی پاکستان به دولت و مردم این کشور و تشکر از دعوت وزیر امور خارجه پاکستان، تاکید کرد: وجود پیش نویس قطعنامه‌هایی با موضوع عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی و نیز قطعنامه علیه یمن که توسط برخی کشورها طرح شده است با مواضع اصولی جمهوری اسلامی ایران در وحدت امت اسلامی سازگار نیست.  


وزیر خارجه پاکستان با تاکید بر اهمیت وحدت کشورهای اسلامی تاکید کرد که پاکستان در این مسیر و در حمایت از فلسطین از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد.

آخرین بروزرسانی سایت: 1400-12-18 19:40