اکران مصلحت در مناطق بدون سینما و خبری از جشنواره عروسکی

اکران فیلم سینمایی «مصلحت» در مناطق فاقد سینما و دیدار هادی حجازی‌فر با نمایشگران فعال در بهزیستی از جمله رویدادهای هنری است.


اکران‌های فیلم سینمایی «مصلحت» با شعار “عدالت خط قرمز ندارد” در شبکه اکران مردمی عمار آغاز شده است و فعالان فرهنگی می‌توانند این اثر را در مساجد، دانشگاه‌ها، فرهنگسراها و… به نمایش درآورند.


به گزارش ایسنا، فیلم سینمایی «مصلحت» به تهیه‌کنندگی محمدرضا شفاه و کارگردانی حسین دارابی و هنرمندی وحید رهبانی و تهیه شده در سازمان سینمایی سوره است.


در خلاصه داستان این فیلم آمده است: «یکی از فرزندان مقامات عالی‌رتبه قضایی کشور در یک درگیری خیابانی درسال ۱۳۵۹ جوانی را به قتل رساند…»


فعالان فرهنگی برای اکران این فیلم می‌توانند درخواست خود را در سایت اکران مردمی به نشانی https://ekranmardomi.ir/movie/Maslahat ثبت کنند و یا با شماره ۰۲۱۴۲۷۹۵۰۵۰ تماس بگیرند.


تیزر این فیلم در ادامه قابل مشاهده است.


دیدار کاظم نظری و هادی حجازی‌فر با هنرمندان بخش فراگیر بهزیستی جشنواره عروسکی


مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به همراه دبیر نوزدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران-مبارک با گروه‌های نمایشی بخش فراگیر بهزیستی حاضر در جشنواره در هتل باباطاهر دیدار کردند.


به گزارش روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، در پنجمین روز از برگزاری نوزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران-مبارک، کاظم نظری (مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی) به همراه هادی حجازی‌فر (دبیر جشنواره)، میرآرش مصطفایی (مدیر اجرایی) و امیر موسی کاظمی (مدیر روابط عمومی جشنواره)، با حضور در هتل باباطاهر با اعضای گروه‌های بهزیستی حاضر در این دوره از جشنواره دیدار کردند.


کاظم نظری مدیرکل هنرهای نمایشی در این دیدار که با حضور هفت گروه نمایشی از شهرهای مختلف ایران در بخش فراگیر بهزیستی برگزار شد، گفت: هیچ‌وقت خسته نشوید و پای کار تئاتر بمانید. گروه‌های نمایشی بخش فراگیر در دوره نوزدهم جشنواره نمایش عروسکی تهران خوش درخشیدند و جای شکر دارد که چنین هنرمندان و گروه‌های نمایشی بااستعدادی در ایران وجود دارند.
او ادامه داد: با برنامه‌ریزی‌هایی که از پیش انجام شده است، می‌خواهیم تئاتر فراگیر و بهزیستی در استان‌ها و شهرهای ایران رواج پیدا کند و جامعه را پیگیر این نمایش‌ها کنیم.


در ادامه این دیدار، هادی حجازی‌فر، دبیر جشنواره نمایش عروسکی نیز گفت: من به‌عنوان یک نمایشگر عروسکی از شرکت‌کنندگان و مربیان بخش فراگیر و بهزیستی تشکر می‌کنم که با عشق و امید به صحنه‌ها آمده‌اند.
او ادامه داد: هرکسی امید را از طرف مقابلش بگیرد جنایت کرده و هرکسی به اطرافیانش امید ببخشد، او را دوباره آفریده است. شما معلمان و مربیان، امید را با زبان هنر به زیبایی به هنرمندان بخش فراگیر بخشیدید و باعث خلق اتفاقات خوبی شدید. اگر من کاره‌ای بودم در این مملکت، به‌جز اسم شهدا، اسم معلمان را نیز روی خیابان‌ها و کوچه‌ها می‌گذاشتم.
او تأکید کرد: زندگی ادامه دارد، البته غم هم دارد، ولی زیبایی‌هایش بیشتر است و همین ما را شگفت‌زده می‌کند.

منبع خبر: خبر گزاری ایسناآخرین اخبار,پربازدید ترین اخبار, اخبار روز
لینک مطالب دیگردستگاه تصفیه آب

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *