بازی فکری گمانه حدس بزنید در سر دیگران چه می گذرد

حدس بزنید و به آنچه در ذهن دیگری می‌گذرد نزدیک‌تر شوید. بازی گمانه فرصتی برای تعطیلات پیش رو است که در جمع خانواده بازی کنیم و هم در امان باشیم و هم تفریح کنیم.


خانه‌نشینی‌های این روزها با بازی کردن خانوادگی شادتر و جذاب‌تر می‌گذرد. بازی‌های متنوعی که هر کدام از آن‌ها هیجان را به خانه‌ها می‌آورند. یکی از این بازی‌ها گمانه است که ارزش امتحان کردن را دارد. بازی راحتی که کافی است یک بار آن را بازی کنید.


لوازم بازی


شرح بازی


هر بازیکن یک مهره انتخاب می‌کند و روی خانه شروع قرار می‌دهد. یک نفر از ۷۲ کارت موجود، به هر بازیکن ۶ کارت می‌دهد و همچنین کارت رأی را بین افراد تقسیم می‌کند. توجه داشته باشید در بازی ۴ نفره به هر نفر چهار برگه رأی، در بازی ۵ نفره پنج برگ رأی و در بازی ۶نفره شش کارت رأی به افراد بدهید.


برگه رأی و مهره هر بازیکن باید یک رنگ باشد و نباید کارت‌ها به دیگران نشان داده شود.


یک فرد بازی را آغاز می‌کند که راوی نام دارد. به کارتی که در دست دارد نگاه می‌کند و یک کلمه و یا عبارتی را با صدای بلند اعلام می‌کند. این کلمه، صدا یا آوا یا حتی بیت شعر و ضرب‌المثل باید برداشت راوی از تصویر باشد.  توجه داشته باشید که مهم‌ترین کار شما گفتن عبارتی است که نه آنقدر ساده باشد که همه بتوانند آن را تشخیص دهند و نه آنقدر سخت که کسی متوجه آن نشود. کسی که به سرعت کا برداشت خود را از کارتش اعلام کند، راوی اول است.هدف از اعلام راوی چیست؟


هر بازیکن یک کارت را با توجه به نزدیکی به عبارت اعلام شده راوی به طوری که دیگران نبینند به راوی می‌دهد. راوی این کارت‌ها را به طور تصادفی روی صفحه می‌چیند و هر یک از بازیکنان به کارتی رأی می‌دهند. در ادامه به عنوان مثال به نظر یکی از بازیکنان، تصویر شماره ۲، کارت مورد نظر راوی است. او رأی شماره دو را به طور پنهانی و به پشت مقابل راوی می‌گذارد. راوی به کارت خود رأی نمی‌دهد. وقتی همه بازیکنان رأی دادند، راوی رأی‌ها را نشان می‌دهد. در اینجا به واسطه رنگ هر کدام از رأی‌ها مشخص می‌شود چه بازیکنی به چه عکسی رأی داده است.در این زمینه بخوانید:امتیازدهی در بازی


· اگر همه تصویر را درست حدس زده باشند و یا هیچ کسی درست انتخاب نکرده باشد، در هر صوت هیچ امتیازی به راوی تعلق نمی‌گیرد. در این حالت سایر بازیکنان ۲ امتیاز می‌گیرند.


· اگر یک نفر یا بیشتر کارت راوی را درست حدس زده بود، راوی سه امتیاز و افرادی که حدس درستی زده‌اند، هر کدام ۲ امتیاز می‌گیرند.


· هر بازیکن (به جز راوی) به ازای هر تعداد رأی که به کارت مورد نظرشان داده شده بود یک امتیاز می‌گیرند.


پایان بازی


کسی که سمت راست راوی اول قرار دارد بازی را ادامه خواهد داد و البته قبل از آن هر یک از بازیکنان از مجموع کارت‌های بازی نشده، یک کارت می‌گیرد. بازی ادامه دارد تا جایی که آخرین کارت‌ها نیز بازی شود. امتیاز بازیکنان در این حالت شمرده می‌شود و برنده مشخص خواهد شد.


دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *