باید مراقب باشیم ارتکاب جرم آسان و به صرفه نشود

رییس مرکز توسعه حل اختلاف کشور گفت: باید مراقب باشیم که در عین حال که در پی صلح و سازش هستیم و می‌خواهیم به حداقل مجازات دست یابیم، ارتکاب جرم آسان و به صرفه نشود.


به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین هادی صادقی در مراسم افتتاح شعبه تخصصی بازار سرمایه شورای حل اختلاف گفت:  تلاش ما این است که افراد حاضر در شعب تخصصی حتماً دارای تحصیلات برجسته باشند و بازار سرمایه و بورس دارای پیچیدگی‌های خاصی است که نیازمند متخصصان است.


وی افزود: جرایم بازار سرمایه بسیار است و  خوب است که قبل از رسیدن به مرحله دادگاه رویکرد جبران، اصلاح و روش‌های ترمیمی را پیش بگیریم.


صادقی ادامه داد: مراکز تخصصی شورای حل اختلاف تلاش می‌کنند پیش از نیاز به حکم قضایی سخت، مجرم را اولاً به جرم خویش آگاه سازند و ثانیاً در پی جبران آن برآیند و ثالثاً گونه‌ای از مجازات خفیف را برای وی در نظر گیرند.


رییس مرکز توسعه حل اختلاف کشور افزود: باید مراقب باشیم که در عین حال که در پی صلح و سازش هستیم و می‌خواهیم به حداقل مجازات دست یابیم، ارتکاب جرم آسان و به صرفه نشود.


وی گفت: باید مراقبت شود تا اگر کسی به دنبال ایجاد بازار کاذب است فکر نکند به راحتی می‌تواند مشکلات را حل کند و نباید اجازه داد که این اتفاق بیفتد و باید به جرایمی که حقوق عامه را تحت تأثیر قرار می‌دهد توجه داشته باشیم.


صادقی  گفت: باید مجازات توافقی در نظر گرفته شود و مصالحه بدون در نظر گرفتن مجازات نباشد و با مصالحه ساده از کنار جرایم عبور نکرد.


رئیس مرکز توسعه حل اختلاف کشور تصریح کرد: برکاتی که در صلح و سازش وجود دارد در مجازات نیست. سال گذشته اغتشاشاتی را در کشور داشتیم  و تمام قدرت‌های دنیا علیه جمهوری اسلامی ایران بسیج شدند و هرآنچه داشتند را رو کردند  تا حکومت جمهوری اسلامی ایران را ساقط کنند اما با تدبیر رهبری و به پیشنهاد رئیس قوه قضائیه در زمستان سال گذشته آبی بر آتش دشمنان ریخته شد و دوام حکومت تضمین شد و پس از آن عفو بزرگ، میخ جمهوری اسلامی ایران  محکم‌تر شد.

منبع خبر: خبر گزاری ایسناآخرین اخبار,پربازدید ترین اخبار, اخبار روز
لینک مطالب دیگرموتور برق چیست و چه کاربردهایی دارد؟

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *