بدهی سنگین ارزی دوچرخه سواری ایران به اتحادیه جهانی

اتحادیه جهانی دوچرخه‌سواری یک لیست بلند بالا از بدهی‌ چندین ساله ارزی فدراسیون ایران را رو کرده است.


به گزارش ایسنا، فدراسیون دوچرخه‌سواری در دو سال گذشته با بدهی هایی روبرو شد که مدیریت قبل تسویه نکرده بود. در همین آغاز سال جدید نیز متوجه شده است که یک لیست بلند بالا بدهی ارزی به اتحادیه جهانی دوچرخه‌سواری دارد که مربوط به سال‌های گذشته است و روی هم تلنبار شده است.


رسول اسدی رییس فدراسیون دوچرخه‌سواری در گفت وگو با ایسنا در این‌باره بیان کرد:  ما می خواستیم از برنامه های سولیداریتی اتحادیه جهانی استفاده کنیم چون چندین سال است که استفاده نشده و دلیلش هم این است که اصلا از آن آگاهی نداشتند. الان هم که ما می خواهیم استفاده کنیم، اتحادیه جهانی آن را منوط به تسویه حساب بدهی‌های ارزی فدراسیون کرده است.


او ادامه داد: فدراسیون در جمع ۳۴ هزار یورو بدهی دارد که مربوط به سال‌های گذشته است. حدود ۱۵ هزار یورو آن مربوط به ورزشکارانی است که تست دوپینگشان مثبت شده بود. ۱۲ هزار یورو مربوط به بدهی تورهای میلاد دونور، کرمان و مازندران است. این تورها برگزار نشده‌اند و بدهی‌های آن چندین سال جمع شده است. میزبانی مسابقات قهرمانی آسیا تریال را گرفته بودند که برگزار نکردند و هفت هزار یورو هم برای آن باید بپردازیم. اتحادیه جهانی دوچرخه سواری نامه‌ای به ما ارسال کرده و خواسته است که ابتدا این بدهی‌ها تسویه شود سپس ما ازبرنامه‌های سولیداریتی استفاده کنیم. می‌خواهم جامعه دوچرخه‌سواری بدانند که چه چیزی به ما تحویل داده شده است و این مسئله را به ده‌ها معضل دیگری که داریم اضافه کنید.


اسدی در پاسخ به این پرسش که سولیداریتی شامل چه برنامه‌هایی است و فدراسیون امکان تسویه بدهی‌ها را دارد؟ تصریح کرد: سولیداریتی شامل بخش‌های مختلف از جمله شرکت در کمپ ها و دوره های آموزشی، گرفتن دعوتنامه و گرفتن تجهیزات است. ما در حال تهیه برنامه‌ای هستیم تا با اتحادیه جهانی به توافق برسیم که طبق این برنامه بدهی‌ها را  پرداخت کنیم و در مقابل، ما را از  برنامه سولیداریتی کنار نگذارند.


*برای سهمیه بازی‌های آسیایی جای نگرانی نیست

منبع خبر: خبر گزاری ایسنا

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *