تا حالا بهش فکر کردی؟

تا حالا به ای فکر کردین اگر دوربین عکاسی نبود چی میشد؟ تا حالا به این فکر کردین که این وسیله چقدر مهمه؟

بیاید کمی فکر و بحث راجب این اختراع مهم بشر کنیم. همه ما دوست داریم چهره ی یکی از مشاهیر و یا معصومین و مخترعین روکه در صد های گذشته زندگی میکرده ببینیم این یه حس مشترک برای همه ی ما محسوب میشه ، شاید اگر دوربین عکاسی اون زمان بود این آرزو دیگه آرزو نبود و یک با چنتا کلیک ساده محقق میشد. اما چرا انقدر دور بریم تا حالا فکر کردین اگر دوربین عکاسی اختراع نشده بود اصلاً هیچ عروسی و یا عزایی و یا هیچ کدوم از لحظات شیرین ما ثبت نمیشد. فرض کنید که مهم ترین روز های زندگی شما هیچ اثری به جز یک یاد در ذهن نداره این واقعا حس بدیه. فرض کنید روز عروسی شما که یکی از زیبا ترین و مهم ترین روز های عمرتون محسوب میشه هیچ وقت ثبت نشه و هیچ نشونی ازش نداشته باشید و یا به دنیا اومدن فرزندتون ! فرض کنید شما هیچ عکسی از بزرگ شدن و مدرسه رفتن و یا مهم ترین روز های فرزندتون ندارید اینجوری دیگه هیچ آلبوم خانوادگی وجود نداره اینجوری دیگه بهونه ی قشنگی برای ورزق زدن و دیدن چیزی وجود نداره و امان از روزی که ذهن انسان همه چیز رو فراموش کنه!!! با پیشرفت تکنولوژی این اتفاق تلخ برای نسل ما رخ نداد اتفاقی که حتی تصورشم عذاب آوره امروزه با پیشرفتی انسان در همه ی زمینه ها مخصوصاً عکاسی کرده همه چیز رو ساده تر و در دسترس تر برای بشر کرده. قدیم ها وقتی عکسی میگرفتیم باید صبر میکردیم که بره در تاریک خانه و ظاهر بشه و چه قدر طول میکشید تا به دستمون برسه تازه اگر نمیسوخت!

اما الان با پیشرفت علم ما همه یک دوربین سیار با خودمون داریم که میتونیم در لحظه خاطراتمونُ ثبت کنیم و همون ثانیه هم ببینیمش که اگر بد شده دوباره عکس بگیریم. دوربین عکاسی امروزه در گوشی های همراه ما با بالا ترین کیفیت موجوده و این یک اختراع بزرگ برای همه ی ماست.

ما امروز میتونیم به غیر از بردن بچه هامون به بهترین آتلیه کودک شهر ری خودمون هم در منزل از بزرگ شدنشون عکس و فیلم بگیریم. مامیتونیم لحظات خاص زندگیمونُ به راحتی ثبت کنیم و همه ی این ها به خاطر پیشرفت تکنولوژی و علمه.

چقد خوب که ما در این عصر زندگی میکنیم و چقدر خوب که میشه از هر حس لذت بخشی عکس گرفت. عکاسی یکی از زیبا ترین و جادویی ترین اختراعات انسان هستش که باید بابت این اختراع بزرگ شاکر خداوند باشیم ما امروز میتونیم با دیدن یک عکس به دور ترین نقاط دنیا سفر کنیم و یا عزیزی رو که از دست دادیم با دین لبخندش در عکس شاد کنار خودمون حس کنیم.

امیدواریم که این مطلب برای شما جذاب و موثر بوده باشه و تونسته باشیم شمارو با این کشف و اختراع بزرگ بشریت و اهمیت بالایی که در زندگی های ما داره بیشتر آشنا کرده باشیم .

منبع خبری https://minervastudio.ir/

 

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *