تعداد سگ های ولگرد از تعادل خارج شده است

ایسنا/خراسان رضوی مشاور وزیر کشور در امور فناوری گفت: تعداد سگ‌های ولگرد از تعادل خارج شده و عقیم‌سازی آن‌ها با دانشگاه علوم پزشکی است، عقیم‌سازی با عمل جراحی هزینه زیادی دارد و باید از دارو استفاده شود.


حمیدرضا طهوری امروز، ۱۷ بهمن‌ماه، در افتتاحیه بهره‌برداری از پنج پروژه سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد، اظهار کرد: اقدامات خوبی در راستای رشد سازمان پسماند در شهرداری مشهد صورت گرفته است.


وی بیان کرد: کارهای عقب‌مانده زیادی در حوزه پسماند وجود دارد. این حوزه دارای ظرفیت‌های بزرگی است که پیدا کردن آن‌ها می‌تواند کمک زیادی به شهرها و محیط زیست شهروندان کند.


طهوری با اشاره به موضوع تولید غذای دام با استفاده از دورریز غذایی تصریح کرد: امروزه کشور برای تامین غذای دام مقدار زیادی ارز از دست می‌دهد؛ زیرا مجبور هستیم غذای دام را از خارج کشور تامین کنیم.


مشاور وزیر کشور در امور فناوری افزود: ورود مدیریت شهری مشهد و شیراز به این موضوع می‌تواند کمک مالی زیادی به کشور کند و ما را به سمتی ببرد که نهاده‌های دامی را از داخل کشور تهیه کنیم.


وی با بیان اینکه دولت در حوزه پسماند به دلیل منابع مالی خود توانایی اجرای پروژه‌های صنعتی متعدد را ندارد، عنوان کرد: به همین دلیل پیشنهاد می‌کنم مدیریت شهری کلان‌شهرها با استفاده از توان بخش خصوصی به سمت نوآوری در بازیافت بروند. ما در این مسیر تلاش می‌کنیم تا بخش خصوصی از حمایت‌های دولت بی‌بهره نماند.


طهوری ادامه داد: با توجه به ابلاغیه ۱۰ ماده‌ای وزیر کشور در زمینه توجه ویژه کلان‌شهرها به رویکردهای نوین در عملکرد به سازمان شهرداری‌ها و شهرداری شهرهای کشور نیاز است لذا شهرداری‌ها مجددا به آن ۱۰ ماده رجوع کرده و انتظارات و رویکردهای مدنظر را در پیش بگیرند.


مشاور وزیر کشور در امور فناوری گفت: امروز پسماند موضوع مهمی در کشور شده، به نحوی که مقاماتی در سطح وزیر و ریاست‌جمهوری در خصوص آن صحبت می‌کنند. این موضوع باید بسیار مورد توجه قرار گیرد تا تبدیل به بحران نشود.


وی با اشاره به اینکه تعداد سگ‌های ولگرد از تعادل خارج شده و عقیم‌سازی آن‌ها با دانشگاه علوم پزشکی است، تصریح کرد: از آنجایی که عقیم‌سازی با عمل جراحی هزینه زیادی دارد باید از دارو استفاده شود. این روش هزینه کمتری دارد و به سگ‌های ماده آسیبی نمی‌زند. این پیشنهاد را به دانشگاه علوم پزشکی داده‌ایم که از این روش جهت عقیم‌سازی شود.

منبع خبر: خبر گزاری ایسناآخرین اخبار,پربازدید ترین اخبار, اخبار روز
لینک مطالب دیگرراهنمای خرید شیرآلات توکار بصورت اینترنتی

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *