حضور اورژانس در حوادث باید در کوتاه ترین زمان و مسئولانه باشد

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه اورژانس خط مقدم نظام درمانی و بهداشتی کشور است، خاطر نشان کرد: حضور اورژانس در حوادث باید در کوتاه‌ترین زمان و به صورت موثر صورت گیرد.


به گزارش حوزه دولت ایرنا، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی در بازدید از سازمان اورژانس کشور ضمن قدردانی از زحمات کارکنان اورژانس و کادر درمان کشور گفت: حضور اورژانس در حوادث باید در کوتاه‌ترین زمان و به صورت موثر صورت گیرد تا ضمن جلوگیری از آسیب‌های بیشتر و افزایش تلفات، مردم از پشتیبانی اورژانس آسوده خاطر باشند.


رئیس جمهور با اشاره به اهمیت حضور به‌هنگام و مسئولانه در بحران‌ها گفت: امکانات و تجهیزات در حوادث تعیین کننده است اما اگر انگیزه وجود نداشته باشد، با وجود امکانات و تجهیزات اتفاق خاصی نمی‌افتد و برای همین، انگیزه خدمت در افرادی که با سلامت و جان مردم سرو کار دارند از جمله نیروهای اورژانس باید بالا باشد.


رئیسی اورژانس را خط مقدم نظام درمانی و بهداشتی کشور توصیف کرد و با تاکید بر پیش‌بینی و پیشگیری از سوانح گفت: حوادث همیشه مردم را ناراحت می‌کند اما در ایام عید این ناراحتی بیشتر می‌شود.


رئیس جمهور با اشاره به نقش تاثیرگذار اورژانس در سلامت جامعه، تصریح کرد: هشدارهای اورژانس در مسائل مختلف تاثیرگذار است لذا این هشدارها در موارد نیاز باید از رسانه ملی به صورت فراگیر پخش شود.آخرین بروزرسانی سایت: 1400-12-18 19:40