حضور تیم دختران در رقابت های مقدماتی تنیس آسیا قطعی شد

تهران- ایرنا- تیم تنیس زیر ۱۴ سال دختران روز چهارشنبه با پیروزی برابر پاکستان در پیش مقدماتی قهرمانی جهان در سریلانکا صعود خود را به رقابت‌های مقدماتی آسیا قطعی کرد و پسران هم به هشت تیم برتر حذفی راه یافتند.


به گزارش ایرنا، رقابت‌های پیش مقدماتی تنیس زیر ۱۴ سال قهرمانی جهان در سریلانکا از ۲۵ بهمن ماه در ۲ بخش دختران و پسران آغاز شد. امروز دختران تنیسور ایران در دومین‌ مسابقه به مصاف پاکستان رفتند. 


در نخستین دیدار بخش انفرادی صبا خیرمنش موفق شد با نتیجه (۳-۶ و ۰-۶) حریف خود را از پیش رو بردارد و یاسمن یزدانی در دومین مسابقه بخش انفرادی با همین‌ نتیجه دیگر نماینده پاکستان را شکست داد.


به این ترتیب دختران کشورمان پس از کسب ۲ پیروزی مقابل تیم‌های عراق و پاکستان‌ جواز حضور در رقابت‌های مقدماتی آسیا را کسب کردند. تیم تنیس دختران ایران در نخسین دیدار با نتیجه ۳ بر صفر مقابل عراق پیروز شدند.


صعود پسران به جمع هشت تیم برتر مرحله حذفی


همچنین تیم ملی تنیس پسران هم با پیروزی مقابل نپال به جمع هشت تیم برتر مرحله حذفی راه یافتند. در نخستین مسابقه بخش انفرادی مانی ملاعسگری با نتیجه ۳-۶ و ۱-۶ مقابل حریف خود به برتری رسید و مانی کاردان در دومین مسابقه انفرادی با نتیجه ۵-۷ و ۴-۶ نماینده نپال را مغلوب کرد تا با کسب این نتیجه نمایندگان ایران به جمع  هشت تیم برتر صعود کنند. تیم ملی تنیس پسران در نخستین دیدار مالزی را با نتیجه ۲ بر یک برد. دیدارهای بخش ۲ نفره تشریفاتی است.


این رقابت‌ها تا ۳۰ بهمن ادامه دارد که در بخش دختران، یاسمن یزدانی، صبا خیرمنش و فردخت علیمی و در بخش پسران نیز مانی ملاعسگری، رادین فهیمی و مانی کاردان به عنوان نمایندگان ایران حضور دارند. 


در بخش پسران، ۱۳ تیم  در چهار گروه قرار دارند که تیم ایران در گروه  دوم با نمایندگانی از مالزی و نپال همگروه شد که در گروه یک تیم‌های پاکستان، سریلانکا و مغولستان، در گروه‌ سوم تیم‌های سریلانکا، سوریه و سنگاپور و در گروه چهارم نیز اردن، عراق، کامبوج و لائوس حضور دارند. 


در بخش دختران ۹ تیم در سه گروه با هم دیدار می‌کنند که در گروه اول تیم‌های نپال، اردن و عمان، در گروه دوم تیم‌های سریلانکا، مغولستان و سنگاپور و در گروه سوم ایران با کشورهای پاکستان و عراق هم گروه شدند.


دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *