خزعلی آمادگی داریم تجارب خود را در حوزه های نوآوری در اختیار

نیویورک- ایرنا- انسیه خزعلی معاون رئیس جمهور در امور زنان وخانواده در دیدار وزیر پیشرفت زنان، کودکان وخانواده مالی اعلام کرد ایران آمادگی دارد تجارب خود را در حوزه‌های نوآوری، علوم و فناوری در اختیار کشور مالی قرار دهد.


به گزارش ایرنا، انسیه خزعلی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده  در ادامه دیدارهایش در حاشیه شصت و ششمین نشست کمیسیون مقام زن در مقر سازمان ملل متحد در نیویورک با ودیدی فون کولی بالی، وزیر پیشرفت زنان، کودکان و خانواده مالی دیدار و گفت وگو کرد.


معاون رئیس جمهور در این دیدار با اشاره به اقدامات صورت گرفته در جهت توانمندسازی زنان بویژه زنان سرپرست خانوار اظهار داشت در حوزه های پزشکی، بهداشتی و تحصیلات تکمیلی جمهوری اسلامی ایران به پشرفتهای قابل ملاحظه ای دست یافته ایم.


خزعلی تصریح کرد جمهوری اسلامی ایران در حوزه های نوآوری، علوم و فناوری، نانوتکنولوژی و بیوتکنولوزی در زمره کشورهای پیشروی جهان است. از این رو ایران آمادگی دارد تجارب خود را در اختیار کشور مالی قرار دهد.


وزیر زنان مالی نیز با اشاره به سطح بالای همکاریهای فیمابین و وضعیت مشابه تحریمی دو کشور، خواستار آن شد ایران تجربیات خود در مقابله با تحریمها به اشتراک گذارد.


وی همچنین با اعلام  تمایل برای سفر به ایران، ابراز امیدواری کرد کشورش از تجارب ایران در حوزه های تحصیلی و آموزشی بهره مند شود.


به گزارش ایرنا، شصت و ششمین دور از نشست های سالیانه کمیسیون مقام زن بعد از دو سال وقفه به دلیل شیوع کرونا از روز دوشنبه  ۱۴ مارس (۲۲ اسفندماه ۱۴۰۰) در مقر سازمان ملل متحد در نیویورک برگزار شده است.


این نشست که  تا ۲۵ مارس ۲۰۲۲ (۵ فروردین ۱۴۰۱ ) ادامه خواهد داشت با حضور رهبران و مقامات عالی رتبه حوزه زنان کشورها برگزار شده است.


نشست امسال کمیسیون مقام زن با عنوان «دستیابی به برابری جنسیتی و توانمندسازی همه زنان و دختران در زمینه تغییر اقلیم سیاست ها و برنامه های کاهش خطرات زیست محیطی و بلایا » ادامه دارد.


کمیسیون مقام زن یکی از نخستین نهادهای بین‌المللی است که ذیل شورای اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل متحد به منظور تصمیم گیری و سیاستگذاری برای بهبود شرایط زنان در جای جای دنیا ایجاد شده است.


این کمیسیون، اصلی ترین رکن بین‌المللی است که در خصوص کلیه مسائل مرتبط با زنان، پیشنهادات و گزارش های خود را به دبیرکل سازمان ملل متحد، ارائه کرده و در موارد ضروری برای جلوگیری یا کاستن از موارد نقض حقوق زنان اقدامات فوری صورت می دهد.


در انتخابات اخیر این کمیسیون، با وجود همه کارشکنی‌ها، شاهد موفقیت چشمگیر کشورمان در کسب ۴۳ رای از ۵۴ رای کشورهای عضو شورای اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل متحد بودیم. عضویت رسمی جمهوری اسلامی ایران در این نهاد تاثیرگذار ملل متحد، از سال جاری آغاز شده و تا  ۴سال ادامه خواهد داشت.


این دستاورد بزرگ فرصت مغتنمی در اختیار جمهوری اسلامی ایران قرار داد تا به شکل پویا، مواضع برحق نظام در موضوع زن و خانواده را در مجامع جهانی مطرح کند.آخرین بروزرسانی سایت: 1400-12-18 19:40