خشم امت اسلامی از یورش صهیونیست ها به مسجدالاقصی

تهران- ایرنا- شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اعلام کرد: هتک حرمت بیت المقدس باعث شعله‌ورتر شدن خشم مقدس انتفاضه و امت اسلامی علیه رژیم ددمنش صهیونیستی در سراسر سرزمین‌های اشغالی خواهد شد.


به گزارش ایرنا ستاد انتفاضه و قدس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در بیانیه‌ای اعلام کرد: حملۀ وحشیانه و جنایتکارانه رژیم غاصب صهیونیستی به مسجد الاقصی، عمق استیصلال صهیونیست‌ها در مصاف با مقاومت اسلامی فلسطین و هراس و  وحشت  آنان از ابتکار عمل و عملیات‌های پیش دستانه و شهادت‌طلبانه روزهای اخیر مجاهدان مؤمن و جوانان غیور فلسطینی و محور مقاومت اسلامی علیه ظلم و تجاوز را آشکارتر و این رژیم سفاک را به تکاپو و دست و پازدن‌های بی‌نتیجه، سوق داده است.


در این بیانیه آمده است: بی‌تردید این جنایت و هتک حرمت کم سابقه، باعث شعله ورتر شدن خشم مقدس انتفاضه علیه رژیم ددمنش صهیونیستی در سراسر سرزمین‌های اشغالی خواهد شد و به توفیق الهی پاسخ‌های کوبندۀ و معنادار مجاهدان قدس شریف برچیده شدن بساط رژیم سفاک را سرعت خواهد بخشید.


این شورا افزود: امروز، ظهور انتفاضۀ نوین مسجد الاقصی با حضور حماسی و شجاعانۀ نسل جدید و جوانان غیرتمند فلسطین، این تصویر شکوهمند را فرا روی جهانیان قرار داده است که مقاومت اسلامی فلسطین پرقدرت تر و با ایمان و انگیزه و اراده‌ای متراکم تر در کنار نسل‌های قبل در میدان مقاومت و مبارزه، به کابوس صهیونیست‌ها و حامیان منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای بدل شده است.


در ادامه بیانیه آمده است: حملۀ وحشیانه به نمازگزاران فلسطینی در مسجدالاقصی و هتک ‌حرمت این مکان مقدس الهی، در روز جمعه و در روزها و شب‌های ماه مبارک رمضان و ضیافت الله؛ خشم و نفرت فراگیر امت بزرگ اسلامی را  پدیدار  و تبعات این اقدام وحشیانه، رژیم اشغالگر قدس را در انفعال و استیصال راهبردی قرار داده است، بی تردید این اقدام شیطانی نقطۀ عطفی در آرمان محو  این غدۀ سرطانی از کرۀ زمین قلمداد و رژیم اشغالگر قدس را یک گام دیگر به زوال و نابودی نزدیک‌تر ساخته است.


ستاد انتفاضه و قدس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با محکومیت شدید این جنایت سبعانه و تأسف بار از جامعۀ بین‌الملل و نهادهای به اصطلاح حقوق بشری جهان و به ویژه از کشورهای مسلمان می‌خواهد به وظایف خطیر انسانی، شرعی و تاریخی خود برای توقف این تجاوزات قرون وسطایی عمل کرده و حمایت همه جانبه از ملت مظلوم و مقاوم فلسطین را در دستور کار خود قرار دهند.


به گزارش ایرنا نظامیان رژیم صهیونیستی روز جمعه به صحن های مسجد الاقصی و نمازگزاران فلسطینی حمله کردند که در اثر این یورش ۱۶۰ فلسطینی مجروح شدند که حال شماری از مجروحان وخیم گزارش شده است.


یورش نظامیان صهیونیست به مسجدالاقصی و هتک حرمت آن و مجروح شدن ده ها نمازگزار فلسطینی که خود را برای اقامه نماز جمعه به این مکان مقدس رسانده بودند با واکنش گسترده گروه ها و شخصیت های بین المللی روبه رو شده است.آخرین بروزرسانی سایت: 1400-12-18 19:40