خط کشی پارکینگ

در این مقاله به بررسی اصول خط کشی پارکینگ می پردازیم. ما خواهیم دانست که خطکشی پارکینگ چیست و چرا مهم است.

https://s8.uupload.ir/files/arenparking_0pih.jpg

خط کشی روسازی چیست؟

به زبان ساده، خط کشی روسازی به معنای رنگ آمیزی خطوط روی یک پارکینگ، جاده، یا سایر سطوح آسفالت/بتنی است، تا مردم بدانند کجا بروند و چه کاری انجام دهند.

کار خط کشی پارکینگ ممکن است شامل نصب ایستگاه های چرخ و ستون های ایمنی و همچنین رنگ آمیزی خطوط باشد.

تجهیزات مورد استفاده برای خط کشی روسازی:

نیازی به گفتن نیست، در حالی که می توان از یک غلتک رنگ ساده برای خطوط استفاده کرد، متخصصان تمام این خطوط را با دست رنگ نمی کنند!

ماشین‌هایی وجود دارد که متخصصان برای انجام خط‌کشی روسازی از آن‌ها استفاده می‌کنند. این ماشین‌ها از ساده تا پیچیده هستند و کار سریع‌تر و دقیق‌تری نسبت به نقاشی دستی انجام می‌دهند.

خط کشی در پارکینگ های تجاری:

خط کشی در پارکینگ ها برای حفظ جریان ترافیک سازمان یافته در پارکینگ ضروری است، اما می توانند محو شوند. و خطوط محو شده به سختی دیده می شوند، در حالی که نوارهای نصب شده در فاصله نادرست می توانند جریان زمین شما را مختل کنند که همچنین می تواند برای ترافیک خطرناک باشد.

خط کشی مناسب در پارکینگ ها:

استفاده از رنگ مناسب هنگام تغییر مسیر پارکینگ ضروری است. رنگ باید روشن و بادوام باشد. معمولاً از رنگ‌های اکریلیک مبتنی بر آب استفاده می‌شود، اما محصولات به اشکال مختلف دیگری نیز عرضه می‌شوند. با این حال، انتخاب رنگ تنها بخشی از فرآیند خط کشی پارکینگ است. اطمینان از اینکه پارکینگ شما از فاصله مناسبی برخوردار است به همان اندازه مهم است که مطمئن شوید رنگ قابل مشاهده است.

رانندگان و عابران پیاده به طور یکسان برای راهنمایی و موقعیت یابی به شدت به علائم پارکینگ متکی هستند. اگر خط‌ها منسجم نیستند، افراد ممکن است در مورد اینکه کجا پارک کنند یا کجا می‌توانند با خیال راحت راه بروند گیج شوند. این می تواند منجر به تصادف، پارک غیرقانونی در مناطق آتش سوزی و مسدود شدن راه های ورودی شود. اگر رنگ آمیزی خطوط پارکینگ نادرست است، باید بلافاصله رنگ آمیزی و اصلاح شود تا با مقررات محلی مطابقت داشته باشد. به هر حال، به عنوان یک مالک ملک، اگر علامت گذاری پارکینگ شما مشخص نباشد، می توانید در قبال هر حادثه ای که رخ می دهد مسئول شناخته شوید!

مزایای خط کشی

ایمنی:

ایمنی دلیل شماره 1 است که چرا همه پارکینگ ها به علامت و علامت نیاز دارند. به عنوان مالک پارکینگ، شما باید خطوط پارکینگ خود را حفظ کنید تا جریان ترافیک ایمن برای وسایل نقلیه و عابران پیاده فراهم شود.

فراتر از الزامات قانونی:

به عنوان مالک پارکینگ، شما ملزم به پیروی از دستورالعمل های علامت گذاری پارکینگ هستید که توسط شهرداری خود تعیین شده است. این دستورالعمل‌ها به گونه‌ای تنظیم شده‌اند که رانندگان و عابران پیاده وقتی در ملک شما هستند، مکان امنی برای پیاده‌روی/پارک در اختیار داشته باشند.

جریان ترافیک وسایل نقلیه و عابر پیاده:

داشتن خطوط واضح و قابل مشاهده پارکینگ، و نمادها (فلش ها، معلولیت، عدم پارک و غیره) برای جریان ترافیک کارآمد وسیله نقلیه و عابران پیاده ضروری است. داشتن علامت‌گذاری برای دنبال کردن، جریان ترافیک را بهبود می‌بخشد و سردرگمی را در موارد زیر به حداقل می‌رساند:

  • جایی که وسایل نقلیه باید توقف کنند
  • جایی که عابران میتوانند پیاده راه روند
  • از چه مناطقی باید اجتناب کرد
  • چه کسی حق تقدم دارد
  • جایی که وسایل نقلیه می توانند پارک کنند

کارایی پارکینگ:

یک پارکینگ با چیدمان خوب، کارایی نحوه استفاده از متراژ پارکینگ شما را به حداکثر می رساند. مطمئن شوید که جایگاه های پارکینگ شما به اندازه و به درستی چیده شده اند. این اطمینان حاصل می کند که در دسترس ترین فضاهای پارکینگ را برای زمین خود فراهم می کنید، در حالی که دستورالعمل های اندازه و نیازهای مشتری خود را نیز رعایت می کنید.

راحتی و رضایت مشتری:

با زنده نگه داشتن خطوط پارکینگ خود به مشتریان خود نشان دهید که به آنها اهمیت می دهید. وقتی خط‌کشی پارکینگ شما کسل کننده و کم رنگ به نظر می رسند، این تصور را ایجاد می کند که به ظاهر ملک خود افتخار نمی کنید. با حفظ خط خود، به مشتریان خود نشان می دهد که به آنها اهمیت می دهید.

گروه  تولیدی آرن پارکینگ با ارائه خدمات تجهیزات پارکینگی در خدمت شما عزیزان می باشد.

با ما تماس بگیرید:

تلفن شرکت:02166916779

تلفن تماس:09197371866-09197371867

نشانی :تهران ، ستارخان به سمت صادقیه ، خیابان سازمان آب ، پلاک ۱۶۷

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *