خودکفایی ۱۰۰ هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد تا پایان سال

ایسنا/گلستان رئیس کمیته امداد کشور از تلاش برای خودکفایی و اشتغالزایی ۱۰۰ هزار خانوار تحت پوشش این نهاد تا پایان سال خبر داد.


سیدمرتضی بختیاری امروز چهارشنیه ۲۴ آبان در جشن خودکفایی ۲ هزار و ۶۵۳ مددجوی کمیته امداد گلستان در گرگان با بیان اینکه مددجویان پس از خودکفایی و اشتغالزایی از لیست مستمری بگیران کمیته امداد خارج می‌شوند، افزود: از ابتدای سال تاکنون برای بیش از ۵۴ هزار نفر در کشور جشن خودکفایی برگزار کردیم.

وی با بیان اینکه پارسال ۲۵ هزار میلیارد تومان اعتبار اشتغالزایی برای کمیته امداد مصوب شد که ۹۲ درصد آن را جذب کردیم، گفت: بر اساس مصوبه سال ۱۴۰۰ و با فعالیت دولت سیزدهم کمیته امداد باید سالانه ۵۰۰ هزار شغل در کشور ایجاد کند که از این تعداد ۵۰ درصد باید ویژه مددجویان این نهاد و ۵۰ درصد نیز برای افراد دهک یک تا ۵ جامعه باشد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور با تاکید بر اینکه در زمینه توانمندسازی مددجویان کمیته امداد به دنبال اشتغال پایدار هستیم، بیان کرد: امسال نیز ۳۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه به همت مجلس شورای اسلامی برای کمیته امداد مصوب شده است.

این مقام مسئول اعلام کرد: گلستان در این زمینه رتبه سوم کشور را دارد و سال گذشته ۶۷۵ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه اشتغالزایی جذب و برای ۱۱ هزار و ۶۲۰ مددجو فرصت شغلی ایجاد کرد.


بختیاری گفت: امسال نیز تاکنون ۸۸۴ میلیارد تومان اعتبار جهت اشتغالزایی به این نهاد اختصاص یافت که ۳۲۰ میلیارد تومان آن معادل ۳۵ درصد جذب شده است.


به گزارش ایسنا، همزمان با آغاز جشن خودکفایی ۲ هزار و ۶۵۳ خانوار کمیته امداد گلستان، نمایشگاه توانمندسازی و خودکفایی مددجویان این نهاد امروز چهارشنبه با حضور رئیس کمیته امداد کشور در محوطه جامعة المصطفی گرگان افتتاح شد.

منبع خبر: خبر گزاری ایسناآخرین اخبار,پربازدید ترین اخبار, اخبار روز

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *