دولت آیین نامه انتشار اسناد خزانه اسلامی را اصلاح کرد

تهران – ایرنا – هیأت دولت با اصلاح آیین‌نامه اجرایی مربوط به اوراق مالی مصوب کرد انتشار اسناد خزانه اسلامی توسط وزارت امور اقتصادی و دارایی و واگذاری آن با سررسید تا پایان سال ۱۴۰۳ و حفظ قدرت خرید انجام شود.


به گزارش حوزه دولت ایرنا، هیأت وزیران در نشست بعدازظهر امروز یکشنبه (۲۲ اسفند) به ریاست‌ آیت‌الله «سید ابراهیم رئیسی»، آیین‌نامه اجرایی بندهایی از تبصره‌های (۵) و (۶) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور موضوع اوراق مالی را به پیشنهاد وزارت امور اقتصادی و دارایی اصلاح کرد.


به موجب اصلاحیه صورت گرفته، انتشار اسناد خزانه اسلامی موضوع این آیین‌نامه توسط وزارت امور اقتصادی و دارایی و واگذاری آن با سررسید تا پایان سال ۱۴۰۳ و حفظ قدرت خرید انجام می‌شود.


در اجرای بند (ل) تبصره (۶) قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور، در مواردی که بدهی کارفرما به پیمانکار بابت مالیات بر ارزش افزوده، به صورت اسناد خزانه اسلامی پرداخت می‌شود، در صورت درخواست پیمانکار، کارفرما موظف است این اوراق را معادل مالیات و عوارض ارزش افزوده و بدون محاسبه حفظ قدرت خرید به سازمان امور مالیاتی کشور واگذار کند.


سازمان امور مالیاتی کشور معادل مبلغ اسمی اوراق تحویلی را از بدهی مالیاتی پیمانکار کسر می‌کند و خزانه‌داری کل کشور نیز موظف است معادل مبلغ اسمی اسناد خزانه مذکور را پس از وصول در سررسید، به عنوان وصولی مالیات و عوارض ارزش افزوده منظور کند.


تسری آیین‌نامه تسویه و تهاتر مالیاتی به قراردادهای مشمول یارانه دولت


دولت همچنین در راستای فراهم کردن امکان تسویه و تهاتر مستقیم پیمانکاران طرف شرکت‌های دولتی (عمدتاً تولیدکنندگان برق با قیمت تکلیفی) و همچنین به‌منظور اجتناب از بروز مشکلات در فرایند رسیدگی‌های مالیاتی، با اصلاح بند (۸) ماده (۱) آیین‌نامه اجرایی جزء (۱) بند (ز) تبصره (۵) قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور (در خصوص تسویه و تهاتر مالیاتی) و تسری مفاد آیین‌نامه مذکور به قراردادهایی که مشمول یارانه دولت برای قیمت تکلیفی ارائه کالاها و خدمات هستند، موافقت کرد.آخرین بروزرسانی سایت: 1400-12-18 19:40