سخنان رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان درباره حادثه تروریستی

ایسنا/کرمان رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان کرمان گفت: تاکنون هیچ کوتاهی برای ما محرز نشده و در روز حادثه تروریستی کرمان همه تدابیر حفاظتی لازم از سوی نیروها به کار برده شده بود.


حجت الاسلام علی توکلی شامگاه، ۱۶ دی ماه در گفت و گوی ویژه خبری سیمای مرکز کرمان با موضوع بررسی ابعاد حادثه تروریستی ۱۳ دی ماه اظهار کرد: این اتفاق ناشی از بغض و کینه آمریکا و رژیم صهیونیستی نسبت به انقلاب اسلامی و شهید حاج قاسم سلیمانی بود.


وی در ادامه بیان کرد: اخباری از گذشته داشتیم که تهدید کرده بودند و حتی چندین ماه قبل تعداد ۱۶ بمب آماده انفجار توسط یکی از گروهک‌های معاند در کرمان کشف شد که برای انفجار در گلزار شهدای کرمان آماده شده بود و در سایر استان‌های کشور کشفیاتی صورت گرفت که به بیش از ۶۰ بمب رسید.


توکلی افزود: اقدامات قبلی خنثی و عوامل دستگیر شدند و پرونده بسته شده بود. اما تهدیدات وجود داشت و یکی از زمان‌های عملیاتی کردن آن، مراسم سالگرد شهادت سردار سلیمانی بود.


رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان کرمان گفت: طبعا در مراسم سالگرد افراد زیادی حضور می‌یافتند و با وجود این تهدیدات، نیروهای انتظامی، امنیتی و نظامی استان تمام سعی خود را به کار بردند تا مراسم با آرامش و امنیت کامل برگزار شود و ما شاهد تدابیر، تصمیم و نظرات آقایان بودیم.


وی در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: برخورد با جرائم نیروهای مسلح از وظایف ذاتی سازمان قضائی نیروهای مسلح است و ما بدون رودربایستی اگر ببینیم جایی جرمی اتفاق افتاده، قطعا با آن برخورد خواهیم کرد و نمونه این موضوع نیز در قضیه هواپیمایی اوکراین، سازمان وارد شد و برخورد کرد و در این مسئله(حادثه تروریستی ۱۳ دی ماه کرمان) نیز همین است.


توکلی با بیان اینکه دو انفجار تروریستی در چهارمین سالگرد شهادت سردار سلیمانی قبل از گیت بازرسی بوده، گفت: عوامل انتحاری دنبال جایی هستند که جمعیت ازدحام کرده باشد و آنها تا نزدیکی گیت هوشمند آمده بودند.


وی افزود: در کنار گیت افراد چهره‌زن، سگ‌های یابنده مواد منفجره و دستگاه هوشمندی که ریموت را تشخیص داده و از کار می‌اندازد، قرار داده اما عامل انتحاری وقتی  به آنجا رسیده و دیده است که نمی‌تواند جلو برود، همانجا خود را منفجر کرده است.


توکلی با تکرار این مسئله که عامل انتحاری دنبال جمعیت است و قبل از گیت خودش را منفجر کرد، گفت: او می‌دانست برای رد شدن از گیت شناسایی می‌شود و فرصت اجرای هدف را از دست می‌دهد.


رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان کرمان با اشاره به اینکه فاصله محل یکی از انفجارها ۱۷۰۰ متر و دیگری بیش از ۲۲۰۰ متر تا گلزار شهدا بود، افزود: عوامل انتظامی و امنیتی تا این فاصله از گلزار آمده و مستقر بودند تا پیشگیری کنند.


وی اظهار کرد: ۵۰۰ نیرو برای حفاظت مراسم، از استان‌های دیگر آورده شده بود. علاوه بر اینکه نیروهای سپاه و فراجا و دوربین‌های قوی برای رصد منطقه فعال بود.


توکلی تصریح کرد: این اقدام (حمله تروریستی) از نظر نظامی ارزشی ندارد و اگر از گیت عبور کرده بود، موفق بود اما این اقدام کور بود.


وی در ادامه درباره علت تغییر مکان برگزاری مراسم تشییع شهدای حمله تروریستی در روز گذشته(جمعه) گفت: قرار بود تشییع شهدا به نحو باشکوه برگزار و حق شهدا ادا شود اما تهدیدات هنوز وجود داشت و گاهی کدهایی به دست می‌آمد که ممکن است در مراسم تهدید باشد، لذا آقایان تصمیم گرفتند محل مراسم تشییع تغییر یابد.


رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان کرمان در پایان بیان کرد: تاکنون هیچ کوتاهی برای ما محرز نشده و همه تدابیر حفاظتی لازم از سوی نیروها به کار برده شده بود.

منبع خبر: خبر گزاری ایسناآخرین اخبار,پربازدید ترین اخبار, اخبار روز
لینک مطالب دیگردکتر علی اباصلتیان – مشاوره فوری 09387708025

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *