شمخانی حضور آمریکا در سوریه بزرگترین مانع تحقق صلح و ثبات است

دبیر شورای عالی امنیت ملی حضور آمریکا در سوریه را بزرگترین مانع تحقق صلح و ثبات خواند.


به گزارش گروه سیاست خارجی ایرنا، سرلشکرعلی مملوک رئیس دفتر امنیت ملی سوریه که به تهران سفر کرده است، بعد از ظهر امروز (یکشنبه) با علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای امنیت ملی کشورمان دیدار و دربارا روابط دوجانبه و مهم ترین تحولات منطقه ای و جهانی گفتگو کرد.


در این دیدار شمخانی با تبیین نقش مخرب آمریکا در ایجاد بحران‌های منطقه ای و جهانی که با هدف سلطه بر کشورهای جهان و غارت منابع آنان صورت می گیرد، تصریح کرد: حضور آمریکا در سوریه نیز که با همین هدف صورت گرفته امروز بزرگترین مانع تحقق صلح و ثبات در این کشور است.


دبیر شورای عالی امنیت ملی با اشاره به افزایش تحرکات سیاسی و میدانی آمریکا برای تسلیح، آموزش و هدایت گروه های تروریستی در سوریه گفت: تداوم این روند نه تنها مخل امنیت سوریه، بلکه تهدید کننده امنیت منطقه است.


وی گسترش تروریسم، ایجاد ناامنی،  تغییرات قومیتی با اهداف تجزیه طلبانه را از راهبردهای اصلی نظام سلطه در سوریه ذکر کرد و افزود: متاسفانه برخی همسایگان سوریه در زمین بازی دشمنان ثبات و امنیت منطقه ایفای نقش می کنند.


شمخانی با بیان اینکه راه مقابله با این توطئه های شرورانه، حفظ انسجام ملی و روحیه و مشی مقاومت است تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران همانگونه که در سخت ترین شرایط و در اوج شرارت گروه های تروریستی و حامیانشان در کنار ملت و دولت سوریه ایستاد، همچنان در کنار ملت و دولت سوریه خواهد ماند.


دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان همچنین با اشاره به روابط خوب دو کشور بر اتخاد راهکارهای مناسب برای تسهیل و تسریع در اجرای توافقات بین تهران – دمشق به ویژه در حوزه اقتصادی تاکید کرد.


در این دیدار علی مملوک رئیس دفتر امنیت ملی سوریه نیز با تمجید از نقش ممتاز جمهوری اسلامی در حمایت از سوریه در مقابله با تروریسم و شرارت آفرینی آمریکا و اذنابش بر تداوم همکاری های تهران- دمشق که با خون شهدای دو کشور ممزوج شده است تاکید کرد.


وی با ارائه گزارشی از وضعیت امنیتی مناطق مختلف این کشور خاطرنشان کرد: سوریه با مجاهدت و تلاش مشترک دولت،مردم و نیروهای مسلح و پشتیبانی موثر کشورهای دوست بر تروریسم تکفیری و حامیانش پیروز شده و از بحران امنیتی عبور کرده است.


سرلشکر مملوک با اشاره به فرصت‌های اقتصادی قابل توجهی که برای همکاری مشترک دو کشور در حوزه های مختلف وجود دارد، افزود: حضور شرکت‌ها و فعالان اقتصادی ایرانی در سوریه و تداوم همکاری های مشترک در بخشهای اقتصادی و تجاری تامین کننده منافع پایدار دو کشور است.


دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *