شکست زنان والیبالست ایران مقابل چین تایپه

تیم ملی والیبال زنان ایران در دومین دیدار خود از رقابت‌های چلنجر کاپ آسیا شکست خورد.‌


به گزارش ایسنا، تیم ملی والیبال ایران در دومین دیدار خود از رقابت‌های چلنجر کاپ آسیا سه‌شنبه، ۳۰ خرداد به مصاف چین‌تایپه رفت و سه بر صفر (۲۵ بر ۱۸، ۲۵ بر ۱۶ و ۲۵ بر ۱۳) شکست خورد. با این نتیجه تیم ایران به عنوان تیم دوم گروه خود راهی دور دوم مسابقات شد. 


ترکیب ابتدایی ایران: مهسا کدخدا (کاپیتان)،  مونا آشفته، سودابه باقرپور، مونا دریس محمودی، نگین شیرتری، فاطمه امینی و نگار هاشمی سرمربی: فاطمه رشیدی 


ست اول با امتیازگیری حریف آغاز شد و چند امتیاز از ایران پیش افتاد اما ملی‌پوشان ایران فاصله را کم کردند. چین‌تایپه با بازی سرعتی خود بار دیگر اختلاف امتیاز را زیاد کرد و در حالی که مسابقه ۱۶ بر ۱۲ به نفع این تیم بود، فاطمه رشیدی سرمربی تیم ملی درخواست وقت استراحت کرد.


سرمربی ایران در ادامه هم دو تعویض انجام داد و آیتک سلامت و درسا فلاح را به جای آشفته و شیرتری به زمین آورد. حملات سرعتی تایپه دریافت ایران را دچار مشکل کرده بود و موفق شد ست نخست را ۲۵ بر ۱۸ برنده شود. چین‌تایپه از شروع ست دوم با ایران اختلاف امتیاز ایجاد کرد و در حالی که ۵ بر صفر پیش بود، رشیدی وقت استراحت درخواست کرد. با ورود ریحانه کریمی و اسما سعیدی به زمین، حملات ایران قدرت بیشتری گرفت اما چین‌تایپه همچنان تیم برتر میدان بود و این ست را هم ۲۵ بر ۱۶ برنده شد. 


ملی‌پوشان ایران امتیاز اول ست سوم را گرفتند و دقایقی از بازی هم پایاپای پیش رفتند اما حریف باز هم ۱۱ بر ۸ پیش افتاد. بازیکنان در این ست روحیه خود را از دست داده بودند و نتوانستند اسپک‌های حریف را دفاع و دریافت کنند و در نهایت ۲۵ بر ۱۳ شکست خوردند. 

منبع خبر: خبر گزاری ایسنا
لینک مطالب دیگرآپادانا پدیده

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *