صبر بالاترین رزق الهی است که خداوند به مادران شهدا داده است

ایسنا/مازندران رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با عنوان اینکه لازم نیست تمام رزق‌ها مادیات باشد و مرزوق شدن به رزق الهی یک نعمت است، گفت: بالاترین رزق الهی صبری است که خداوند به مادران شهدا داده است و این نظام براساس توحید بوده و امیدواریم شهدا ما را مورد عنایت قرار دهند.


آیت الله صادق آملی لاریجانی روز پنج‌شنبه ۷ دی ماه در دیدار با خانواده شهدا در گلزار شهدای آهومحله شهرستان محمودآباد با بیان اینکه توفیقی است که در محضر خانواده محترم شهدا یعنی مادران، پدران، همسران و فرزندان هستیم، گفت: تکریم از خانواده شهدا بر همه ما واجب است.


وی افزود: می‌شود از زبان کسی که محیط بر همه عوالم است توصیف شهید کرد نه از زبان خودمان و در کلام حق متعال و ائمه معصومین در مورد شهید اوصافی ذکر شده که این‌ها نشانگر مقام عظیم شهید است.


رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه در ظهور حق هیچ باطلی راه ندارد، ادامه داد: خداوند در این آیه شریف می‌فرماید خداوند از مومنین جان‌ها و اموالشان را خریداری کرده، و در برابر آن بهشت برای آنان باشد به این گونه که در راه خدا پیکار می‌کنند، می‌کشند و کشته می‌شوند.


این مسئول تصریح کرد: این وعده حقّی است بر او، که در تورات و انجیل و قرآن ذکر کرده و چه کسی از خداوند به وفای به عهدش بالاتر است، اکنون بشارت باد بر شما به داد و ستدی که با خدا کرده‌اید و این، آن پیروزی بزرگ است.


آیت الله صادق آملی لاریجانی با عنوان اینکه قرآن ظهور حق است و در آن هیچ باطلی جا ندارد، یادآور شد: هیچ کسی بالاتر از خداوند در وفای به عهد نیست، کسانی که تخلف از عهد می‌کنند نقصی دارند اما خداوند متعال نقصی ندارد که تخلف از عهد کند.


وی با بیان اینکه کلمات قرآنی دارای معانی عمیق است و تعابیر قرآنی هرکدام حسابی دارند، ذکر کرد: ” إِنَّ اللَّهَ مَعَ الْمُحْسِنِینَ” ” أَن‌َّ اللّه‌َ مَع‌َ المُؤمِنِین‌َ” ” أَن‌َّ اللّه‌َ مَع‌َ الصالحین” این‌ کلمات هر کدام بار معنایی خاصی دارند و اینطور گفته نشود که انسان خوبی هستند زیرا محسن، مومن و صالح هر کدام معنای خاصی در قرآن دارند بنابراین فوض العظیم معنای خاص خود را دارد که باید آن را فهمید.


آیت الله لاریجانی بیان کرد: در آیه “رَضِیَ اللَّهُ عَنهُم وَرَضوا عَنهُ ذٰلِکَ الفَوزُ العَظیمُ” خداوند نسبت به عده‌ای رضایت دارد و آن‌ها نیز از خداوند راضی هستند.


رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود : خداوند کسی است که معرفت خود را در قلوب اولیای خود قرار داده تا آنکه او را بشناسند و توحید او را به جا آورند و چشمه‌های دل خود را به سوی جلال و عظمت خود باز کنند این یعنی خداوند از انسان و انسان از خداوند راضی باشد که در اینجا قلب چنان گشوده می‌شود که معرفت خداوند را مشاهده می‌کنیم.


آملی لاریجانی با اذعان به اینکه قلب شخص به سوی جلال و جمال خدا باز می‌شود که برای همین مقام، آیه “ذلک فوض العظیم” برای شهید آورده شد، تصریح کرد: یعنی کسانی که اهل ریاضت و حدود ۷۰ سال تلاش می‌کنند راضی شده و بعد آن محبوب خداوند می‌شوند اما این معرفت را برای شهید نیز آورده‌اند که شهید یک قدم بر می‌دارد و این قدم در یک لحظه است و شاید برای عارفی در ۷۰ سال انجام شود.


رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: خداوند جان‌ شهدا را خریدار است و می‌گوید کسی خریدارتر از من بر جان‌ شهید نیست و انسان در اثر ایمان و عمل صالح طوری پاک می‌شود که خداوند گناهان او را بخشیده و برای ابدیت چنین فردی در بهشت می‌ماند.


این مسئول با اذعان به اینکه شهید مقام عظیمی دارد که ما در درک آن عاجز هستیم و تنها به گفته مقام معظم رهبری حرف خدا را ذکر می‌کنیم که رزق در کلام ائمه اطهار است یعنی نعماتی که از ناحیه حق تعالی داده می‌شود، یادآور شد : رزق تنها مادیات نیست و باید برای طلب رزق دعا کنیم که علم، توحید و معرفت هم جزو رزق محسوب می‌شود.


آیت الله صادق آملی لاریجانی با عنوان اینکه لازم نیست تمام رزق‌ها مادیات باشد و مرزوق شدن به رزق الهی یک نعمت است، اظهار کرد: بالاترین رزق الهی صبری است که خداوند به مادران شهدا داده است و این نظام براساس توحید بوده و امیدواریم شهدا ما را مورد عنایت قرار دهند.


قابل ذکر است ؛ آیت الله صادق آملی لاریجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام پس از دیدار با خانواده شهدا در گلزار شهدای آهو محله با خانواده سرداران شهید محمدزاده شهرستان محمودآباد دیدار کرد.

منبع خبر: خبر گزاری ایسناآخرین اخبار,پربازدید ترین اخبار, اخبار روز
لینک مطالب دیگرراهنمای خرید شیرآلات توکار بصورت اینترنتی

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *