صیانت از تمامی املاک شهرداری تهران شهرداری تهران خام فروشی ندارد

معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران با تاکید بر صیانت از تمامی املاک شهرداری که در واقع حق و حقوق شهروندان است، گفت: مولد سازی و خروج املاک از انجماد وظیفه ما است که در قبال این مسئولیت بایستی تمام تلاش و توان خود را بکار بندیم تا شرمنده مردم نباشیم.


به گزارش ایسنا، لطف اله فروزنده در نشست معاونین، مدیران سازمان املاک و مدیران املاک مناطق شهرداری تهران، افزود: متعاقب بخشنامه شهردار تهران مبنی بر شناسایی، مستند سازی و در نهایت مولد سازی املاک متعلق به مردم شهر تهران که امانتی در دست ما در جهت پیشبرد پروژه های عمرانی برای خدمت به شهروندان است؛ تعیین تکلیف وضعیت املاک شهر تهران در دست اشخاص غیر در دستور کار است.


وی به جایگاه ویژه املاک در مدیریت شهری اشاره و اظهار کرد: هم اکنون املاک یکی از مهم ترین دارایی های شهرداری تهران است که می‌تواند با مولدسازی درآمد قابل توجهی را کسب کند و صیانت از املاک شهرداری صیانت از حق وحقوق شهر و شهروندان است.


معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران بر شناسایی املاک شهرداری تهران تاکید کرد و افزود: افق ما در این زمینه بسیار روشن است، زیرا با این اقدام  هیچ ملک رها شده ای در مجموعه شهرداری وجود نخواهد داشت و نسبت به شناسایی تمامی املاکی که طی دوره های گذشته در اختیار مجموعه‌های مختلف غیر از شهرداری قرار گرفته است؛ مجدانه عمل خواهیم کرد.


فروزنده گفت: در این دوره از مدیریت جدید شهری توانستیم اقدامات و برنامه های شهرداری را به خوبی به مردم منعکس کنیم تا شهروندان تحول و اقدامات خوبی که در حال روی دادن است را حس کنند.


 معاون شهردار تهران در ادامه با تاکید بر اینکه شهرداری تهران خام‌فروشی ندارد، تصریح کرد: نگاهمان در مدیریت شهری جدید این است که اگر قرار است ملکی به کمیسیون ماده ۵ برود، پیش از فروش یا واگذاری، فرآیندی را در راستای افزایش ارزش افزوده انجام دهیم و پس از ارزیابی ارزش ملک، با شرایط جدید بارگذاری شده، برای لیست فروش آماده و جهت مشارکت از آن استفاده شود.


وی با اشاره به توجه مدیریت شهری به مقوله مسکن کارکنان شهرداری تهران تاکید کرد: همه مناطق مکلف هستند در همین راستا با برنامه ها و سیاست های شهرداری تهران، همراهی داشته باشند. 
 


رویکرد مدیریت شهری، رویکرد تحولی است


معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران با اشاره اینکه در حال حاضر رویکرد مدیریت شهری، رویکرد تحولی است، افزود: سیاست ما این است از فرصت‌ها به نحو شایسته ای در راستای گسترش ناوگان حمل و نقل عمومی و افزایش خطوط مترو  استفاده کنیم.

منبع خبر: خبر گزاری ایسناآخرین اخبار,پربازدید ترین اخبار, اخبار روز

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *