طلای جهانی با صعود دلار نزول کرد

قیمت طلا امروز(دوشنبه) با افزایش ارزش دلار کاهش یافت و سرمایه‌گذاران برروی نشست‌های مهم سیاست‌گذاری بانک مرکزی در این هفته با توقف احتمالی افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو آمریکا تمرکز کردند.


به گزارش ایسنا، بهای هر اونس طلا تا ساعت ۶ و ۵۳ دقیقه صبح به وقت شرقی با ۴.۹ درصد کاهش به ۱۹۵۵ دلار و ۸۰ سنت رسید و قیمت طلای آمریکا نیز با ۰.۲۵ درصد کاهش به ۱۹۵۶ دلار و ۸۰ سنت رسید.


مت سیمپسون، تحلیلگر ارشد بازار در سیتی ایندکس گفت: انتظار می‌رود فدرال رزرو نرخ بهره خود را حفظ کند.


قیمت طلا برای هفته منتهی به جمعه ۰.۷ درصد افزایش یافت که با جهش بیش از یک درصدی روز پنجشنبه پس از افزایش تقاضای هفتگی بیکاری در ایالات‌متحده همراه بود. با این حال، شاخص دلار ثابت ماند و باعث شد که شمش برای خریداران خارجی جذابیت کمتری داشته باشد.


انتشار شاخص قیمت مصرف‌کننده ایالات‌متحده و شاخص قیمت تولید کننده به ترتیب در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه نیز مورد توجه سرمایه‌گذاران است زیرا این آمار می‌تواند انتظارات نرخ را تغییر دهد.


قراردادهای آتی صندوق فدرال رزرو ۷۱.۲ درصد احتمال دارد که بانک مرکزی ایالات‌متحده نرخ بهره خود را در محدوده ۵ درصد تا ۵.۲۵ درصد در جلسه دوروزه خود در روز چهارشنبه حفظ کند. نرخ‌های پایین‌تر جذابیت دارایی با بازده صفر را افزایش می‌دهد.


سیمپسون اظهار کرد به نظر نمی‌رسد که شمش برای خروج از محدوده ۱۹۳۵ تا ۱۹۸۵ دلار عجله‌ای داشته باشد. تقاضای خرده‌فروشی طلا در مصرف‌کنندگان اصلی چین و هند در هفته گذشته کاهش یافت.


بر اساس گزارش رویترز، اس‌پی‌دی‌آر گلدتراست، بزرگ‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان، اعلام کرد که دارایی‌های آن ۰.۳۱ درصد کاهش یافت و از ۹۳۴.۶۵ تن در روز پنجشنبه به ۹۳۱.۷۶ تن در روز جمعه رسید.

منبع خبر: خبر گزاری ایسنا
لینک مطالب دیگرآپادانا پدیده

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *