علی اف باید برای هر سناریویی آماده باشیم

رئیس‌جمهوری آذربایجان در سخنانی امضای توافق‌نامه صلح با ارمنستان را منوط به عقب‌نشینی ایروان از ادعای ارضی خود علیه باکو دانست.


به گزارش ایسنا، به نقل از ارمن نیوز، الهام علی‌اف، رئیس‌جمهوری جمهوری آذربایجان روز جمعه در سخنانی گفت: در شرایط امروز که نرم‌های قوانین بین‌المللی به طور فاحش نقض و به صورت گزینشی اجرا می‌شوند، آذربایجان باید برای هر سناریویی آماده باشد و نیروهای مسلح خود را تقویت کند.


وی در ادامه گفت: به همین خاطر به محض پایان یافتن جنگ قره‌باغ ما پیروی بزرگ‌مان را به رخ کشیدیم و فورا اعمال اصلاحات عمیق در حوزه دفاعی‌مان را آغاز کردیم.


علی‌اف افزود که “امروز ارتش آذربایجان حتی از سه سال پیش خود نیز قوی‌تر است”.


رئیس‌جمهوری آذربایجان بیان کرد: زمانی که قوانین بین‌المللی کار نمی‌کنند و زمانی که امضا زدن دیگر چندان مهم نباشد، تنها نیروها تضمین‌کننده صلح خواهند بود.


وی عنوان کرد که آذربایجان و ترکیه طی سال‌های آتی به ایجاد روابط حسنه ادامه خواهند داد.


علی‌اف گفت: ما قطعا به توسعه روابط در سال‌های آتی ادامه خواهیم داد. ما باید شرایط در قفقاز جنوبی را باثبات کرده و امنیت آنجا را تضمین کنیم. طی سال‌های آتی آذربایجان و ترکیه نقش‌های بزرگتری بازی خواهند کرد که تنها به منطقه ما خلاصه نخواهد شد.


رئیس‌جمهوری آذربایجان درخصوص روابط کشورش با ارمنستان گفت: به نظرم ارمنستان باید گام آخر را بردارد. آن‌ها پس از جنگ شماری از گام‌ها را اتخاد کردند و من نمی‌توانم بگویم که اتخاد این گام‌ها داوطلبانه بوده است. طی دو سال و نیم اخیر موقعیت‌های پیش آمد که به طور واضح به ارمنستان نشان داد که اگر به تمامیت ارضی ما احترام نگذارند، ما نیز به مال آن‌ها احترام نخواهیم گذاشت. واضح است که این برای آن‌ها چه معنایی دارد. آن‌ها اینکه قره‌باغ مال آذربایجان  را به رسمیت شناخته‌اند و این را آشکارا اعلام کرده‌اند. حال زمان امضای اسناد آغاز شده است. این آخرین لحظه به شدت حائز اهمیت است.

منبع خبر: خبر گزاری ایسناآخرین اخبار,پربازدید ترین اخبار, اخبار روز

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *