فرانسه واکسیناسیون هدفمند برای مقابله با آبله میمون را آغاز می کند

تهران – ایرنا – «بریژیت بورگینیون» وزیر بهداشت فرانسه روز چهارشنبه اعلام کرد این کشور واکسیناسیون هدفمند کادر بهداشت و درمان و افرادی را که در تماس با موارد مبتلا به ویروس آبله میمون بوده اند، آغاز می کند.


به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، مقام های فرانسوی تاکنون پنج مورد ابتلا به ویروس آبله میمون در این کشور را تائید کرده اند، اما وزیر بهداشت فرانسه اطمینان داد که وزارت بهداشت شیوع بیماری را پیش بینی نمی کند.


وی افزود: در حال حاضر اوضاع تحت کنترل است و ما در حال آماده باش هستیم. به متخصصان بهداشت و درمان و موسسات توصیه هایی در مورد شناسایی، کشف، گزارش و جداکردن موارد مبتلا در خانه داده شده است.


وزیر بهداشت فرانسه همچنین تاکید کرد که وزارت متبوعش توصیه های سازمان ملی بهداشت فرانسه را در زمینه واکسینه کردن بزرگسالان و کادر بهداشت و درمان پس از مواجهه با این بیماری رعایت می کند.


وی تاکید کرد که برخلاف ویروس کرونا، واکسیناسیون آبله میمون برای همه اقشار جامعه نیست، بلکه یک عملیات هدفمند است که کادر درمان و افراد در تماس با موارد ابتلا را در برمی گیرد.


به منظور کاهش خطر انتقال از انسان به انسان این ویروس، سازمان ملی بهداشت فرانسه توصیه کرده است راهبرد واکسیناسیون واکنشی در ارتباط با موارد تائید شده به اجرا درآید. موارد تائید شده، بزرگسالانی را در بر می گیرد که در تماس با فرد مبتلا بوده و کادر بهداشت و درمان که در معرض خطر قرار دارند.


این سازمان تصریح کرد که واکسن باید به طور ایده آل ظرف چهار روز پس از تماس با فرد مبتلا و حداکثر ۱۴ روز بعد تزریق شود.


موارد ابتلا به آبله میمون در چند کشور اروپایی و همچنین در آمریکا، کانادا و استرالیا شناسایی شده است.


سازمان جهانی بهداشت گزارش داد در مجموع ۹۲ مورد تائید شده آبله میمون در ۱۲ کشور مختلف جهان به ثبت رسیده است. بعلاوه، این سازمان تاکید کرد که در کل ۲۸ مورد مظنون به ابتلا در دست بررسی قرار دارد.


آبله میمون یک بیماری قابل انتقال به انسان از حیوانات و علائم آن شامل جوش، درد عضلات، سردرد و تب است.آی‌پی شما:


مرورگر شما: