مجلس جنایت عربستان سعودی در قتل عام مسلمانان را محکوم کرد

تهران – ایرنا – نمایندگان مجلس شورای اسلامی در بیانیه‌ای جنایت عربستان سعودی در اعدام ۸۱ مسلمان را محکوم کردند.


به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، در جلسه علنی روز سه‌شنبه مجلس شورای اسلامی، بیانیه نمایندگان مجلس در محکومیت جنایت هولناک عربستان سعودی برای قتل عام مسلمانان قرائت شد.


در متن این بیانیه آمده است: در این روزها جهان با حوادث و وقایع مختلفی درگیری است که همانند همیشه آمریکا و عوامل غرب گرا در راستای استیلای روح استکباری این شیطان بزرگ جامعه جهانی را با مصیبت های فراوانی روبه رو ساخته است.


نمایندگان مجلس دراین بیانیه تاکید کردند: در این غوغای بین المللی و زیاده خواهی ها و گسترش سلطه جویانه ناتو به رهبری آمریکا که سبب خلق بحران شده است و همه مجامع جهانی را سرگرم خود کرده است، رژیم سفاک و بی رحم در عربستان سعودی بیش از ۸۰ نفر شیعه و سنی و انسان‌های آزادی خواه را گردن می زنند و به شهادت می‌رسانند.


در ادامه این بیانیه آمده است: این رژیم که در طول سالیان متمادی در برابر چشمان مجامع بین المللی و مدعیان دفاع از حقوق بشر نسبت به تخریب زیربناها و مردم مظلوم یمن وقیح ترین اقدامات را انجام داده است همچنان هر روز در داخل عربستان به کشتارهای وحشتناک دست می زند و هیچگونه صدای اعتراضی از حلقوم شیطانی آنان به گوش نمی رسد.


در این بیانیه خاطرنشان شد: ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی ضمن محکوم کردن جنایت هولناک و با ناامیدی از مجامع بین المللی نسبت به اینگونه جنایت ها از وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران می خواهیم تا ضمن انجام وظایف روشنگری و بصیرت افزایی خود در عرصه بین المللی، اقدامات حقوقی لازم را انجام دهد.آخرین بروزرسانی سایت: 1400-12-18 19:40