مرحوم ری شهری در سنگرهای مختلف خدمات ارزنده ای به انقلاب اسلامی

تهران -ایرنا – رئیس‌جمهور در پیامی با تسلیت ضایعه تلخ رحلت آیت‌الله ری‌شهری تأکید کرد: خدمات ارزنده مرحوم آیت‌الله ری‌شهری به انقلاب اسلامی در سنگرهای مختلف خدمت، توشه بزرگی برای ایشان خواهد بود.


به گزارش حوزه دولت ایرنا، آیت‌الله «سید ابراهیم رئیسی» در پیام تسلیت درگذشت آیت‌الله محمد محمدی ری‌شهری با ابراز تألم و تأثر از رحلت این عالم ربانی تصریح کرد: این عالم برجسته که از یاران امین و شجاع امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب به شمار می‌رفت، در میدان دفاع از آرمان‌های انقلاب اسلامی نیز در سنگرهای سرپرستی حجاج ایرانی، وزارت اطلاعات، مجلس خبرگان رهبری و دادستانی کل کشور نیز مجاهدت خستگی ناپذیر داشت که بی‌شک توشه بزرگی برای آن مرحوم خواهد بود.


متن پیام رئیس‌جمهور به این شرح است:


«بسم ‏الله الرحمن الرحیم


انا لله و انا الیه راجعون


رحلت عالم فرزانه و مبارز انقلابی، حضرت آیت‌الله محمد محمدی ری‌شهری موجب تألم و ثأثر فراوان شد.


این عالم برجسته که از یاران امین و شجاع امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب به شمار می‌رفت، سال‌ها در تولیت حرم آستان حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) منشأ خدمات بسیار بود و در حوزه علوم قرآن و حدیث، طلاب و دانشجویان بسیاری تربیت کرد.


آیت‌الله ری‌شهری در میدان دفاع از آرمان‌های انقلاب اسلامی نیز در سنگرهای سرپرستی حجاج ایرانی، وزارت اطلاعات، مجلس خبرگان رهبری و دادستانی کل کشور نیز مجاهدت خستگی ناپذیر داشت که بی‌شک توشه بزرگی برای آن مرحوم خواهد بود.


اینجانب مصیبت وارده را به بیت مکرم، حوزه‌های علمیه، شاگردان آن عالم و مردم شریف و انقلابی شهر ری تسلیت می‌گویم و از درگاه خداوند برای ایشان رحمت الهی و همجواری با اولیاء الله و برای عموم بازماندگان صبر و سلامتی مسألت دارم.


سید ابراهیم رئیسی


رئیس جمهوری اسلامی ایران.»آخرین بروزرسانی سایت: 1400-12-18 19:40