مشاور هیات توسعه ای کشور موریس به دنبال گسترش روابط تجاری با

شیراز- ایرنا- مشاور استراتژیک هیات توسعه اقتصادی کشور جزیره ای موریس گفت: مهمترین هدف ما از حضور در استان فارس این است که علاوه بر شناخت ظرفیت های این استان، در جهت گسترش همکاری های تجاری گام برداریم.


به گزارش خبرنگار ایرنا، آرویند راداکریشنا، روز پنجشنبه در نشست هیات تجاری موریس و مسئولان و فعالان اقتصادی استان فارس در شیراز افزود: امیدواریم این روابط منجر به این شود که در آینده نزدیک در حوزه های مختلف از جمله تبادل گردشگر به سطح قابل توجهی از روابط برسیم.
وی ادامه داد: امیدواریم با توجه به حضور نمایندگانی از بخش های مختلف اقتصادی و سیاسی کشور موریس در ایران و استان فارس بتوانیم از این فرصت در جهت گسترش روابط استفاده کنیم.
او اظهار داشت: موریس کشوری کوچک است اما موقعیت استراتژیک مناسبی دارد و تاکنون نیز صادرات خوبی به کشورهای مختلف داشته ایم.
مشاور استراتژیک هیات توسعه اقتصادی کشور موریس افزود: ما در کشورمان این آمادگی را داریم که از سرمایه گذاری سرمایه گذاران استان فارس در این کشور استقبال کنیم و تولیدات شما را از آنجا به سایر کشورهای دنیا صادر کنیم.
آرویند راداکریشنا گفت: منتظر حضور سرمایه گذاران استان فارس برای سرمایه گذاری و تاسیس شرکت در کشور ‌موریس برای تحقق اهداف دو طرف هستیم.
وی ادامه داد: ما از سرمایه گذاری سرمایه گذاران فارس در زمینه حمل و نقل، ساخت و ساز، فناوری اطلاعات، حوزه سلامت، املاک و امور مالی و تجاری استقبال می کنیم.


مشاور هیات توسعه ای کشور موریس : به دنبال گسترش روابط تجاری با استان فارس هستیم
مزیت های نسبی ایران و موریس می تواند زمینه ساز مراودات دوجانبه باشد

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس هم گفت: مزیت های نسبی در ایران و موریس وجود دارد که می‌تواند زمینه ساز مراودات بین دو کشور باشد.
محسن ربانی زاده افزود: تراز بازرگانی بین دو کشور چندان مناسب نیست اما توان کشور موریس در تولید شکر خام و توان کشور ایران در تولید نفت می‎تواند در بهبود این تراز موثر باشد.
وی ادامه داد: مزیت نسبی کشور و شهر شیراز به عنوان قطب صادرات خدمات فنی و مهندسی، پزشکی و گردشگری می‌تواند آغاز خوبی برای این مراودات باشد.
او اظهار داشت: در حوزه اقتصادی استان فارس آمادگی داریم که با نمایندگان هیات تجاری کشور موریس در جهت شناسایی ظرفیت های کشور ایران به ویژه استان فارس و شهر شیراز ارتباط مستمری داشته باشیم.


کشور جزیره‌ای موریس در جنوب آفریقا و اقیانوس هند است که در حدود ۹۰۰ کیلومتری شرق ماداگاسکار واقع شده‌است.


وب گردی