مصر خواستار توقف حمله صهیونیست ها به مسجد الاقصی شد

تهران – ایرنا – مصر خواستار توقف فوری حمله اشغالگران اسرائیلی به قدس شریف و مسجد الاقصی بویژه در ماه مبارک رمضان شده است.


به گزارش یکشنبه شب مرکز اطلاع رسانی فلسطین، احمد حافظ سخنگوی وزارت خارجه مصر در بیانیه‌ای تجاوزات اخیر نظامیان و شهرک‌نشینان اشغالگر اسرائیلی در اراضی اشغالی را محکوم کرد.


حافظ با اشاره به ادامه تعرضات شهرک‌نشینان اشغالگر به مسجد الاقصی تحت حمایت نیروهای پلیس و حملات علیه فلسطینیان در اراضی اشغالی، خواستار اجتناب از هرگونه تنش و خشونت به ویژه در ماه مبارک رمضان شد.


وی همچنین بر ضرورت پایبندی رژیم صهیونیستی به قوانین بین‌الملل و توقف هرگونه هتاکی به مسجد الاقصی و دیگر مقدسات اسلامی شهر قدس تاکید کرد.


پیشتر برخی منابع مصری اعلام کردند که پنجشنبه گذشته تماس‌ها و گفتگوهایی بین عباس کامل رئیس سازمان اطلاعات مصر و ایال هولتا رئیس شورای امنیت داخلی رژیم صهیونیستی پیرامون تشدید تنش و درگیری‌ها در اراضی اشغالی صورت گرفته است.


این منابع در گفتگو با روزنامه “العربی الجدید” تاکید کردند که رژیم صهیونیستی خواستار مداخله فوری مصر برای جلوگیری از انفجار اوضاع در اراضی اشغالی شده است.


به گفته این منابع، دولت رژیم صهیونیستی در شرایط فعلی در سایه تمرکز بر موضوع  ایران ، تمایلی برای ورود به نبرد با فلسطینیان ندارد.آخرین بروزرسانی سایت: 1400-12-18 19:40