معاون رئیس جمهوری آمریکا به لهستان سفر می کند

نیویورک – ایرنا – شبکه خبری سی ان ان به نقل از یک مقام آگاه در کاخ سفید روز جمعه به وقت محلی اعلام کرد که کامالا هریس معاون رئیس جمهوری آمریکا به لهستان سفر خواهد کرد.


به گزارش سی ان ان، این سفر در میان بیانیه های کاخ سفید در مورد ادامه حمایت از اوکراین پس از حمله روسیه به این کشور انجام می شود.


کامالا هریس پیش از این برای شرکت در کنفرانس امنیتی مونیخ به آلمان سفر کرده بود و در این کشور با رهبران اروپایی از جمله ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهوری اوکراین قبل از وقوع جنگ در این کشور  دیدار  و گفتگو کرد.
وی همچنین در هفته جاری با نخست وزیران هلند و رومانی به صورت تلفنی گفتگو کرد.


به گزارش ایرنا، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه دوشنبه ۲۱ فوریه(۲ اسفندماه) با انتقاد از بی‌توجهی غرب به نگرانی‌های امنیتی مسکو اعلام کرد که کشورش استقلال جمهوری‌های خلق دونتسک و لوگانتسک را به رسمیت می‌شناسد و در کاخ کرملین قراردادهای همکاری و دوستی را با سران این جمهوری‌ها امضا کرد.


 پوتین بامداد پنجشنبه ۲۴ فوریه(۵ اسفند ماه) در یک سخنرانی در تلویزیون ملی روسیه، از اقدام نظامی در دونباس خبر داد و از نیروهای اوکراینی خواست سلاح‌های خود را زمین بگذارند و به خانه‌های خود بروند.


همزمان با ادامه آتش جنگ، سیل واکنش‌های جهانی به این رویداد همچنان ادامه دارد و فشارهای دیپلماتیک و تهدیدها و تحریم‌های بین المللی علیه روسیه درحال افزایش است.دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *