نیجر صادرات اورانیوم و طلا به فرانسه را ممنوع کرد

به دنبال تحولات سیاسی اخیر و تنش‌ها، مقام‌های جدید در نیجر صادرات اورانیوم و طلا به فرانسه را ممنوع اعلام کرده‌اند.


به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری بی.بی.سی، مقام‌های جدید در نیجر صادرات اورانیوم و طلا به فرانسه را ممنوع اعلام کرده‌اند.


نیجر هفتمین تولیدکننده اورانیوم در جهان به شمار می‌رود. همچنین رسانه‌های این کشور آفریقایی نیز گزارش کردند که حدود ۱۵ تا ۱۷ درصد از این اورانیوم برای تولید برق در فرانسه به کار برده می‌شود.


در همین حال اخیرا نیز آلمان و اسپانیا تصمیم گرفتند که همکاری با نیجر را در پی کودتا در این کشور به حالت تعلیق دربیاورند.بر اساس اعلام وزارت خارجه فرانسه، پاریس نیز برنامه‌های حمایت مالی از نیجر را تا زمانی که نظم قانون اساسی در این کشور برقرار نشود، به حالت تعلیق درآورده است.


چهارشنبه گذشته بخش‌هایی از گارد ریاست‌جمهوری نیجر با محاصره کاخ ریاست‌جمهوری در نیامی، پایتخت این کشور و مسدود کردن دفتر و اقامتگاه محمد بازوم، رئیس‌جمهوری منتخب نیجر شورش و کودتای نظامی را آغاز کردند. امروز دوشنبه سخنگوی گروه «شورای ملی حفاظت از میهن» نیجر اعلام کرد که حسومی مسعودو، نخست‌وزیر موقت نیجر قانونی را امضا کرده که به فرانسه اجازه می‌دهد به بهانه آزادی محمد بازوم، به کاخ ریاست‌جمهوری نیجر حمله کند.

منبع خبر: خبر گزاری ایسناآخرین اخبار,پربازدید ترین اخبار, اخبار روز

بیشتر بخوانیم بورس خرید نهال کجاست؟ نکات خرید نهال چیست؟
بیشتر بخوانیم راهنمای خرید نهال

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *