نیکزاد فروش نفت از یک میلیون بشکه عبور کرده است

تهران – ایرنا -نایب رئیس مجلس گفت: روش نفت از یک میلیون بشکه عبور کرده و کمیسیون تلفیق نیز هیچ جابجایی در ارقامی که مدنظر دولت بود، ایجاد نکرده است.


به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، «احمد راستینه» در نشست علنی نوبت عصر روز یکشنبه (اول اسفند ماه) مجلس شورای اسلامی در اخطار قانون اساسی با استناد به بند ۸ اصل ۴۳ مبنی بر جلوگیری از سلطه بیگانگان بر اقتصاد کشور اظهار کرد: در سال گذشته و زمان بررسی لایحه بودجه، نمایندگان تاکید داشتند که چرا دولت بیشتر از آنچه که امکان صادرات هست، پیشنهاد فروش نفت داده است. اما در بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۱ نمایندگان پیشنهادهایی عکس سال گذشته مطرح می کنند.


نماینده مردم شهرکرد در مجلس افزود: دولت در لایحه بودجه پیش بینی کرده هر بشکه نفت حدود ۶۰ دلار فروخته شود. ولی برخی پیشنهاد فروش نفت بر اساس ۷۰ دلار را مطرح می کنند.در حالی که رهبر معظم انقلاب بارها تاکید فرمودند که مانند بچه پولدارها هزینه نکنید! اما متاسفانه به هیچ کدام از مصادیق و گزارشات علمی پایبند نیستیم.


وی ادامه داد: در گزارش امروز رئیس دیوان محاسبات آمده که کل فروش فرآورده های نفتی تا به امروز کمتر از ۳۰ درصد بوده است، چطور ممکن است آنچه که امکان تحقق آن وجود ندارد، مبنای برنامه ریزی شود.


راستینه، اتکا به منابع توهمی را موجب کسری بودجه و تورم دانست و افزود: امروز در حال اتخاذ تصمیمات غلطی در بودجه هستیم و نباید بر مبنای منابعی برنامه ریزی کرد که امکان تحقق آنها وجود ندارد. زیرا این نوع برنامه ریزی سبب سلب اداره کشور از دولت می‌شود.


این نماینده مردم در مجلس یازدهم اظهار کرد: چرا باید افزایش حقوق به میزانی باشد که تورم نیز افزایش یابد و قدرت خرید مردم کاهش یابد، با این اقدامات پایه پولی کشور نیز به شدت تضعیف می‌شود.


«علی نیکزاد ثمرین» نایب رئیس مجلس  ضمن وارد نداستن اخطار این نماینده مجلس گفت: لایحه در حال بررسی را دولت به مجلس پیشنهاد داده، ضمن اینکه در گزارش امروز صبح دولت نیز آمده بود فروش نفت از یک میلیون بشکه عبور کرده و کمیسیون تلفیق نیز هیچ جابجایی در ارقامی که مدنظر دولت بود، ایجاد نکرده است.


دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *