هشدار روسیه به غرب پاسخ ما را احساس خواهید کرد

تهران- ایرنا- روسیه به غرب هشدار داد که تحریم ها علیه مسکو به غرب آسیب خواهد زد.


به گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از تارنمای شبکه الجزیره انگلیسی، “دمیتری بریچفسکی” مدیر دپارتمان همکاری‌های اقتصادی وزارت خارجه روسیه به غرب هشدار داد که مسکو در حال کار بر روی یک پاسخ گسترده تحریمی است که فوری خواهد بود و در حساس‌ترین حوزه‌های غرب احساس خواهد شد.


این مقام ارشد روسیه در ادامه افزود: واکنش روسیه به غرب در مورد تحریم ها علیه مسکو فوری، گسترده خواهد بود که در حساس ترین بخش های غرب احساس خواهد شد.


کمیسیون اروپا در حالی که قاره سبز در پی جنگ در اوکراین و تحریم‌های آمریکا علیه مسکو در جست وجوی منابع جدید برای تامین گاز خود است، روز گذشته اعلام کرد که روسیه حدود ۴۵ درصد از گاز مورد نیاز اتحادیه اروپا را در سال ۲۰۲۱ تأمین کرده است.


به گزارش ایرنا به نقل از المیادین، ارقام منتشر شده توسط کمیسیون اروپا نشان می‌دهد که در سال‌های اخیر این رقم به طور متوسط حدود ۴۰ درصد بوده است که بیانگر افزایش واردات گاز کشورهای عضو اتحادیه از روسیه است.


این کمیسیون در بیانیه‌ای افزود: دیگر تأمین کنندگان عمده گاز، نروژ با ۲۳ درصد، الجزایر با ۱۲ درصد، آمریکا با ۶ درصد و قطر با ۵ درصد هستند.


بر اساس این بیانیه، کمیسیون اروپا معتقد است که اتحادیه اروپا می‌تواند تا قبل از سال ۲۰۳۰ بتدریج وابستگی خود به سوخت‌های فسیلی روسیه را کاهش دهد.