هنرهای تجسمی می تواند در سبک زندگی افراد تاثیرگزار باشد

ایسنا/مرکزی مدیرکل دفتر هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: اکثر مردم دستی در عرصه هنرهای تجسمی دارند و وقتی هنری، بیشتر در زندگی مردم حضور دارد در سبک زندگی آنها هم می‌تواند تاثیرگذارتر باشد.


محمد خراسانی‌زاده، شنبه ۲۴ تیرماه در آیین افتتاحیه نمایشگاه جشنواره هنرهای تجسمی استان مرکزی اظهار کرد: زحمت بسیاری کشیده شد تا بعد از یک فاصله ۱۰ ساله برای دهمین بار پرچم جشنواره هنرهای تجسمی در استان مرکزی برافراشته شود که جای قدردانی از تمامی برگزارکنندگان این جشنواره دارد.


وی با بیان اینکه زحمات هنرمندان پیشکسوت را باید قدر بدانیم و این سنت را ادامه دهیم گفت: امروز در زندگی ما آنچه که رفتارساز است و سبک زندگی را می‌سازد به ارتباط بین هنرهای تجسمی با فرایند تفکر وابسته است. 


مدیرکل دفتر هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: اکثر مردم دستی بر عرصه هنرهای تجسمی دارند و وقتی هنری، بیشتر در زندگی مردم حضور دارد در حوزه سبک زندگی هم می‌تواند تاثیرگزارتر باشد. هنرهای تجسمی خیلی مبتنی بر چهره‌ها یا سلبریتی‌ها نیست چراکه هنر تجسمی به قدری تاثیرگزار است که گاهی بیننده فراموش می‌کند که بفهمد هنرمند کیست. 


وی با تاکید بر اینکه در هنرهای تجسمی فرصت برای نقش آفرینی چهره‌های مختلف فراهم تر است اضافه کرد: برای اولین بار دبیر جشنواره هنرهای تجسمی جوانان کشور، یک بانو است. شاهد رویکردهای تازه ای در این جشنواره هستیم و از هنرمندان بازه سنی ۱۵ تا ۲۴ سال دعوت می‌کنیم تا حتما در این جشنواره حضور پیدا کنند. همچنین دو سالانه‌های مختلفی در عرصه هنرهای تجسمی داریم و در محرم امسال نیز برنامه بازخوانی هنرهای عاشورایی را خواهیم داشت که هنرمندان استان مرکزی از جمله شرکت کنندگان این برنامه هستند. 


خراسانی‌زاده تصریح کرد: امیدواریم به واسطه رویکردی که در دولت سیزدهم وجود دارد حمایت بیشتری از این عرصه شود. در قانون بودجه امسال، ارگان ‌های دولتی موظف هستند یک درصد از بودجه خود را در عرصه فرهنگ و هنر هزینه کنند.


سینا دلشادی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی نیز اظهار کرد: بسیار خرسندیم که این رویداد پس از یک دهه دوباره برگزار شده است. هنرمندان عرصه هنرهای تجسمی، همواره در طول تاریخ اثبات کرده‌اند که زمانه‌شناس ترین هنرمندان بوده‌اند. وقتی تاریخ انقلاب اسلامی را مرور می‌کنیم به نقش هنرمندان در بیداری و روشنگری مردم پی می‌بریم. 


وی تصریح کرد: هنرمندان، همواره پیشگام حرکت عمومی جامعه بوده‌اند و افکار عمومی را در بزنگاه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی و اقتصادی همراه خود کرده‌اند و نعمت الهی هنر را قدر دانسته و همواره حق مطلب را ادا کرده‌اند. 

منبع خبر: خبر گزاری ایسناآخرین اخبار,پربازدید ترین اخبار, اخبار روز
لینک مطالب دیگردستگاه تصفیه آب

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *