هنر بهترین ابزار برای تبیین دستاوردهای نظام اسلامی است

ایسنا/فارس استاندار فارس با بیان اینکه رویدادها و دستاوردهای انقلاب و نظام اسلامی باید هنرمندانه به مردم ارائه شود، هنر را بهترین و اثرگذارترین ابزار برای تبیین دستاوردهای نظام دانست.


دکتر محمدهادی ایمانیه سه‌شنبه ۱۰ مرداد در دیدار با شماری از اعضای بسیج هنرمندان، خواستار توجه همه مسئولان به هنر، خصوصا هنر اسلامی ایرانی شد و گفت: وقایع و رویدادهای پس از وقوع انقلاب اسلامی و دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی ایران، با استفاده از ابزارهای فرهنگی و هنری به مردم ارائه شود.


استاندار فارس همچنین بر لزوم برنامه‌ریزی مناسب برای استفاده بهینه از امکانات و تجهیزات در اختیار دوایر دولتی، خارج از وقت اداری برای فعالیت‌های مختلف به ویژه هنری و فرهنگی تاکید و اضافه کرد: امیدوار هستیم که در سفر دوم هیئت دولت، سالن‌های سینمایی هفتگانه شیراز افتتاح شود؛ این امکانات می‌تواند به شکل شبانه‌روزی فعال باشد.


خرید منازل میراثی برای استفاده هنرمندان


ایمانیه در پاسخ به درخواست پیش‌بینی مکانی برای فعالیت هنری و برگزاری نمایشگاه‌های مرتبط نیز گفت: در همین ارتباط و برای اختصاص منازل میراثی شیراز به این فعالیت‌ها، مذاکراتی با وزرای میراث فرهنگی و فرهنگ و ارشاد و تولیت حرم حضرت شاهچراغ داشته‌ایم.


استاندار فارس خاطرنشان کرد: به دنبال این هستیم که در سفر آتی رئیس‌جمهور به استان مصوبه‌ای داشته باشیم تا براساس آن بتوانیم ۴۰ واحد از این خانه‌ها را خریداری و بازسازی کنیم و هر کدام را در اختیار یکی از فعالیت‌ها و حوزه‌های هنری و هنرمندان قرار دهیم. به زودی تفاهمنامه‌ای برای نوسازی و تجهیز تالار ابوریحان شیراز نیز منعقد می‌شود.


ایمانیه مباحث فعالیت‌های مرتبط با کودک و نوجوان را بسیار مهم دانست و گفت: در همین ارتباط ضرورت دارد که یک هم‌افزایی بین بسیج هنرمندان، کانون پرورش فکری، حوزه هنری و کانون فرهنگی هنری مساجد شکل گیرد.

منبع خبر: خبر گزاری ایسناآخرین اخبار,پربازدید ترین اخبار, اخبار روز

بیشتر بخوانیمیدکی شاپ فروشگاه لوازم مزدا
بیشتر بخوانیمشیرآلات بهداشتی

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *