هوای مشهد در وضعیت بسیار ناسالم است

ایسنا/خراسان رضوی کیفیت هوای مشهد امروز در وضعیت بسیار ناسالم قرار دارد و از تمام ایستگاه‌های سطح شهر وضعیت آلودگی هوا گزارش شده است.


بنا بر اعلام مرکز پایش آلاینده‌های زیست‌محیطی مشهد و بر اساس آخرین اطلاعات واصله از ایستگاه‌های سطح شهر، میانگین شاخص کیفیت هوا از کل ایستگاه‌های مشهد در ۲۴ ساعت گذشته با عدد ۲۰۶ در وضعیت بسیار ناسالم گزارش شده است.


شاخص لحظه‌ای کیفیت هوای مشهد نیز با عدد ۱۴۱ و در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.


در حال حاضر از ایستگاه‌های فعال سنجش کیفیت هوا در سطح مشهد ایستگاه‌های آوینی، چمن و خیام شمالی کیفیت هوا را ناسالم برای تمام گروه‌ها و شهر، خاقانی، هفت‌حوض، مفتح و سرافرازان کیفیت هوای بسیار ناسالم گزارش کرده‌اند.


تغییرات ساعتی شاخص کیفیت هوای مشهد نیز از ساعت ۱۴ روز گذشته تا ساعت ۸ امروز، افزایش آلودگی هوا را نشان می‌دهد و در وضعیت بسیار ناسالم قرار دارد.


در سطح شهر مشهد ۲۳ ایستگاه سنجش کیفیت هوا فعالیت دارد که روزانه از ۱۰ الی ۲۰ ایستگاه گزارش کیفیت هوا اعلام می‌شود. برخی از ایستگاه‌ها به دلیل سرویس‌های دوره‌ای، تعمیرات، خرابی و… به‌صورت موقت در شبکه فعال نیست.


کیفیت هوای مشهد از ابتدای امسال تاکنون ۶ روز پاک و ۱۰۰ روز قابل‌قبول، ۳۰ روز ناسالم برای گروه‌های حساس، یک روز ناسالم برای تمام گروه‌ها و ۲ روز هوای بسیار ناسالم بوده است. سال گذشته مشهد ۳۵ روز هوای پاک، ۲۳۵ روز هوای قابل‌قبول، ۸۸ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ۶ روز ناسالم برای تمامی گروه‌ها را گزارش کرده است.


در شرایطی که کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای تمام گروه‌ها گزارش می‌شود، احتمال افزایش بروز علائم تنفسی در افراد حساس، تشدید بیماری‌های قلبی یا ریوی و مرگ زودرس در بیماران قلبی و سالمندان وجود دارد و بهتر است افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.

منبع خبر: خبر گزاری ایسناآخرین اخبار,پربازدید ترین اخبار, اخبار روز

بیشتر بخوانیم دستگاه تصفیه آب
بیشتر بخوانیمروش‌های انتخاب و خرید نهال‌های سالم برای باغبانی

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *