واکنش انگلیس در مورد به رسمیت شناختن استقلال دونتسک و لوگانسک


P>به گزارش ایرنا از روزنامه گاردین، جانسون ساعتی پس از به رسمیت شناختن مناطق دونتسک و لوگانسک توسط روسیه گفت: این نقض آشکار حاکمیت و تمامیت ارضی اوکراین است.


وی این اقدام روسیه را به عنوان یک فال بد و نشانه تاریک توصیف کرد که همه چیز در جهت اشتباه حرکت می‌کند.


واکنش نخست وزیر انگلیس در این باره در حالی است که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه ساعتی پیش اعلام کرد که روسیه استقلال جمهوری‌های مردمی دونتسک و لوگانسک را به رسمیت شناخته و در کاخ کرملین قراردادهای همکاری و دوستی را با سران این جمهوری‌ها امضا کرد.


رئیس جمهور روسیه با بیان اینکه اوکراین می‌خواهد که به سلاح اتمی دست پیدا کند گفت: با توجه به امکاناتی که از دوره شوروی در این کشور باقی مانده و نیز کمکی که از برخی کشورها می‌تواند دریافت کند به سهولت قادر است به بمب اتمی دست یابد.


پوتین خاطرنشان کرد، آمریکا از سال ۲۰۱۴ تاکنون بیش از یک میلیارد دلار سلاح ارسال کرده و به تازگی هر روز به این کشور محموله‌های تسلیحاتی تحویل می‌شود.


رئیس جمهور روسیه این سخنان را ساعاتی پس از شنیدن گزارش‌های اعضای شورای امنیت روسیه بیان کرد که در پایان آن گفته بود امروز درباره به رسمیت شناختن استقلال جمهوری‌های مردمی دونتسک و لوگانسک، تصمیم خود را اعلام می‌کند.


«دنیس پوشیلین» و «لئونید پاسچنیک» رهبران جمهوری‌های خلق دونتسک و لوگاسنک اوکراین از ولادیمر پوتین رئیس جمهور روسیه خواسته‌ بودند این مناطق را به عنوان جمهوری‌های مستقل به رسمیت بشناسد.منتشر شده در
دسته‌بندی شده در دسته‌بندی نشده

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *