وزیر جنگ رژیم صهیونیستی احتمال توافق در وین در روزهای آینده

تهران- ایرنا- بنی گانتس وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در حالی که به همراه دیگر مقامات صهیونیستی در ماه های اخیر برای ناکام گذاشتن مذاکرات ایران با قدرت های جهانی از هیچ اقدامی فروگذار نبود، اذعان کرد که توافق در روزهای آینده می تواند به دست آید.


به گزارش روزنامه تایمز اسرائیل، گانتس در جریان آیین فارغ التحصیلی برای افسران نیروی دریایی ارتش در حیفا، گفت که در هفته های آینده شاید حتی در روزهای آینده یک توافق هسته ای بین ایران و قدرت های جهانی امضا شود.


با این‌که اقدامات تل آویو به منظور جلوگیری از شکل گیری توافق در وین ناکام ماند، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی مدعی شد: چه این اتفاق بیافتد یا خیر، اسرائیل به هر کاری که مانع تبدیل شدن ایران به یک تهدید موجود و دستیابی آن به قابلیت هسته ای شود، ادامه خواهد داد.


در حالی که خود رژیم صهیونیستی بر اساس گزارش ها دست کم دارای ۸۰ کلاهک هسته ای است و همواره امنیت منطقه را به چالش می کشد، گانتس، ایران را نخستین مشکل منطقه ای و جهانی خواند که به همین خاطر اسرائیل به فعالیت دیپلماتیک و تقویت نیروی ارتش خود (برای مبارزه با آن) ادامه می دهد.

وی افزود: اگر یک توافق به امضا برسد، ما هرگز کار در کانال های دیپلماتیک با هدف افزایش نظارت بر ایران را متوقف نخواهیم کرد.


مقامات رژیم صهیونیستی پیش از شروع دور جدید مذاکرات وین، سفرهای متعددی به کشورهای غربی مخصوصاً آمریکا انجام دادند تا با رایزنی با پایتخت های کشورهای مذاکره کننده با تهران، مذاکرات رفع تحریم ها و بازگشت آمریکا به برجام را با شکست روبرو کنند.


دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *