گفت وگوی تلفنی وزیر خارجه با دبیرکل سازمان همکاری اسلامی

تهران – ایرنا- دکتر امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان طی تماس تلفنی با حسین ابراهیم طه، دبیرکل سازمان همکاری اسلامی در خصوص آخرین تحولات جهان اسلام از جمله فلسطین، یمن و افغانستان گفت‌وگو و تبادل نظر کرد.


به گزارش ایرنا، وزیر امور خارجه کشورمان در این گفت‌وگو از مواضع دبیرکل در قبال موضوع فلسطین و تلاش های این سازمان در استقرار صلح و امنیت در عرصه منطقه و جهان اسلام تقدیر کرد.


رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان ضمن حمایت از نشست سفرای سازمان همکاری اسلامی با تمرکز بر موضوع فلسطین، از برگزاری نشستی برای رایزنی در سطح وزرای امور خارجه کشورهای اسلامی در خصوص آخرین تحولات در فلسطین و بررسی جنایات رژیم صهیونیستی در مسجد الاقصی استقبال کرد.


 دکتر امیرعبدللهیان همچنین از برقراری و تداوم آتش بس در یمن حمایت کرده و  بر رفع کامل محاصره انسانی تاکید کرد .


وزیر امور خارجه کشورمان همچنین کشتار و جنایات تروریستی اخیر در افغانستان را محکوم کرد و خواستار توجه بیش از پیش کشورهای اسلامی و همچنین جامعه جهانی برای کمک به حل و فصل مسائل و مشکلات مردم افغانستان شد.


حسین ابراهیم طه دبیر کل سازمان همکاری اسلامی نیز در این گفت‌وگوی تلفنی، مساله فلسطین را اولویت اصلی این سازمان و جهان اسلام دانست و عنوان کرد سازمان همکاری اسلامی همواره حامی فلسطین بوده و در تلاش است ابتکارات مختلفی در حمایت از فلسطین و قدس شریف و استیفای حقوق مشروع مردم این کشور با حمایت کشورهای بزرگ اسلامی را پیگیری نماید.


حسین ابراهیم طه همچنین اقدامات شنیع تروریستی در افغانستان را محکوم کرد و آن را تلاشی برای ایجاد تفرقه میان مسلمانان دانست.


 وی افزود تمام تلاش سازمان همکاری اسلامی در راستای برقراری صلح و امنیت در جهان اسلام و توسعه و گسترش روابط و همکاری بین کشورهای عضو این سازمان است.آخرین بروزرسانی سایت: 1400-12-18 19:40