۱۱۰ پروژه شهری شهرداری منطقه ۱۱ به بهره برداری رسید

شهردار منطقه ۱۱ از افتتاح ۱۱۰ پروژه این منطقه در یکصد و پنجمین آیین ٱمید و افتخار شهرداری تهران خبر داد.


به گزارش ایسنا، یکصد و پنجمین آیین امید و افتخار شهرداری تهران با محوریت افتتاح ۱۱۰ پروژه شهری مدیریت شهری منطقه ۱۱، عصر امروز، دوشنبه، ۱۴ اسفندماه در بوستان شهید حججی برگزار شد.

موسوی شهردار منطقه ۱۱ تهران دراین‌باره گفت: ۱۱۰ پروژه شهرداری منطقه بر مبنای الگوی پویش امید و افتخار و نمایه‌ای از جاری و ساری بودن خدمت در دستگاه شهرداری تهران؛ شامل اقدامات ویژه و شاخص نظیر خدمات ایجادی، احداثی، توسعه‌ای و ترویجی برگزار می‌شود.

وی افزود: پروژه‌ها شامل اقدام ویژه احداث ساختمان پارک آموزش ترافیک، راه‌اندازی مجموعه شهربانو، احداث باغ‌راه کاشان، راه‌اندازی مجموعه شهردخت، احداث بازارچه دستفروشان سرمد، احداث مجتمع تعمیرگاهی موتورسیکلت قلمستان، احداث بوستان مافی، توسعه پایانه معین، راه‌اندازی خانه‌های کوثر، نصب ایستگاه‌های شارژ برقی تاکسی در پایانه کاوه، بهسازی معابر، تجهیز بوستان‌ها، راه‌اندازی بازار میوه و تره‌بار رازی، پیاده‌روسازی، پیاده‌راه‌سازی، تأمین روشنایی و… است.

موسوی با اشاره به دیگر خدمات کلان شهری منطقه نیز بیان کرد: در حوزه نهضت آسفالت و اقدامات عمرانی طی سال جاری رشد ۵ برابری نسبت به سنوات گذشته داشتیم و این خدمت برای شهروندان با محوریت کوی‌ها و معابر فرعی اجرا شد که بیشترین میزان رضایتمندی مردمی را به همراه داشت.

شهردار منطقه ۱۱ طی سخنانی ضمن قدردانی از حاضران، به‌ویژه حضور شعبانی، معاون شهردار تهران، از اقدامات وی چه در کسوت معاونت فنی و عمرانی و چه در کسوت معاونت هماهنگی امور مناطق شهرداری تهران قدردانی کرد و گفت: از جمله این اقدامات، نهضت آسفالت بود که سال گذشته و در سال جاری تحولات ارزشمندی را به وجود آورد.


وی سپس با اشاره به پروژه‌های شهری منطقه افزود: ما عهد کردیم برای مردم کار کنیم و بر اساس تدابیر ابلاغی، محور همه مناسبات ما کار و کار و کار بوده و تلاش کردیم فراتر  از بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌ها به طور جهادی در خدمت مردم باشیم.


شهردار منطقه ۱۱ با بیان اینکه پس از اتمام هر اقدامی، پروژه بلافاصله به بهره‌برداری رسیده ادامه داد: هرجا کار تمام شده، مردم از آن استفاده کرده‌اند و برنامه امروز فقط به دلیل افتتاح رسمی پروژه‌ها برگزار شده است.


وی پیگیری و نظارت را دو اصل مهم در اجرای برنامه‌ها دانست و گفت: تلاش کرده‌ایم توسعه متوازن در همه زمینه‌های خدمات شهری، حمل‌ونقل و ترافیک، امور بانوان، اجتماعی، عمرانی، شهرسازی و… داشته باشیم و همه امور را در پروژه‌ها و طرح‌ها پوشش دهیم.


موسوی با بیان اینکه منطقه ۱۱ از موضوعات خدمات شهری عبور کرده، افزود: با اجرای طرح ویژه قدم‌به‌قدم به طور مستمر بازدید و نظارت از نگهداشت منطقه انجام شده و بدون هیچ نگرانی در این حوزه تلاش کرده‌ایم تا به موضوعات شهرسازی بیشتر تمرکز داشته باشیم و در این حوزه با تکیه بر تقویت آموزش‌هایی که متولی دیگری به جز شهرداری ندارند، احداث ساختمان‌هایی نظیر آموزش ترافیک را در دستور کار قرار داده‌ایم؛ چراکه آموزش‌هایی نظیر فرهنگ ترافیک، فرهنگ تفکیک پسماند و… متولی دیگری در شهر ندارند.

ساماندهی مشاغل با ایجاد بازارچه‌هایی برای دستفروشان نظیر بازارچه سرمد و مجتمع قلمستان، توسعه فضای سبز با ایجاد بوستان مافی و برنامه‌ریزی برای افزایش این امر تا ۱۰ هزار مترمربع تا سال آینده، تحقق ۸۰ درصدی طرح تحولی بیست‌گانه و تحقق کامل طرح ۳۶۰ درجه در منطقه ۱۱ از دیگر مواردی بود که شهردار منطقه ۱۱ درباره آن سخن گفت.


عباس شعبانی معاون هماهنگی امور مناطق شهرداری تهران نیز در این مراسم با بیان اینکه از سال گذشته تاکنون بیش از ۳۰ هزار میلیاردتومان،‌ پروژه فقط در سطح مناطق به اجرا گذاشته شده و شهروندان از آن بهره‌مند شده‌اند، گفت: منطقه ۱۱، از این نظر جزو ۵ منطقه برتر تهران به شمار می‌رود و توانسته اقدامات خوبی را به اجرا بگذارد.

منبع خبر: خبر گزاری ایسناآخرین اخبار,پربازدید ترین اخبار, اخبار روز

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *