۴۵ تن انواع موادمخدر غیر دارویی در سیستان و بلوچستان امحا شد

تهران – ایرنا – با دستور وزیر کشور ۴۵ تن انواع موادمخدر غیردارویی و روانگردان به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر با دستور احمد وحیدی وزیر کشور در زاهدان امحا شد.


به گزارش خبرنگار حوزه دولت ایرنا، این دستور «احمد وحیدی» در ارتباط ویدئویی با مقامات استان سیستان و بلوچستان از مراسم روز جهانی مبارزه با مواد مخدر صادر شد.


در این مراسم، آیت الله «سید ابراهیم رئیسی» رئیس جمهور، تنی چند از وزرا، سفرا و نمایندگان کشورهای خارجی، هنرمندان، ورزشکاران و فعالان مدنی حضور داشتند.


وزیر کشور در این مراسم، از عملکرد ضعیف کشورهای غربی در مبارزه با مواد مخدر انتقاد کرد و بخشی از سرویس های اطلاعاتی و سیاستمداران غربی را متهم اصلی گسترش مصرف مواد مخدر دانست.


وی خواستار برخورد علمی و با استفاده از همه ظرفیت ها در مقابله با مواد مخدر شد و تاکید کرد جمهوری اسلامی ایران با تقدیم سه هزار و ۸۵۰ شهید و ۱۲ هزار جانباز، جدیت و اراده خود را در مبارزه با مواد مخدر نشان داده است.


استاندار سیستان و بلوچستان هم در این مراسم از محل امحای این مواد مخدر سخن گفت و اظهار داشت: با حضور آمریکا در افغانستان و اشغال این کشور نه تنها تولید مواد مخدر متوقف نشد بلکه تولید و توزیع آن چند برابر افزایش یافت.


«حسین مدرس خیابانی» افزود: سال گذشته ۳۷۰ تن مواد مخدر توسط نیروی های نظامی و انتظامی که خاکریز اول مبارزه با مواد مخدر به شمار می‌آیند، کشف شد و از ابتدای امسال هم ۴۵ تن مواد مخدر ضبط شد که نشان می‌دهد دشمن و معاندان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، تمام تلاش خود به کار گرفته اند تا ارکان خانواده ها را متزلزل سازند.آی‌پی شما:


مرورگر شما: