۹۴ ایستگاه دائمی تعیین موقعیت مرزی به بهره برداری رسید

تهران – ایرنا – ۹۴ سامانه ایستگاه‌های دائمی مرزی و نقشه‌های یک پنجاه هزارم کل کشور با حضور وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به بهره‌برداری رسید.


به گزارش روز چهارشنبه حوزه دفاعی و امنیتی خبرنگار ایرنا از روابط عمومی وزارت دفاع، باحضور امیر سرتیپ محمدرضا آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح، سامانه ایستگاه های دائمی مرزی و نقشه های یک پنجاه هزارم کل کشور رونمایی شد.


وزیر دفاع در این مراسم با حضور در جمع کارکنان این سازمان ضمن تقدیر از اقدامات انجام شده در حوزه طراحی، ساخت و تولید انواع محصولات کاربردی در زمینه های مختلف جغرافیایی، گفت: سازمان جغرافیایی علاوه بر نیروهای مسلح در راستای پاسخگویی به نیاز دستگاه‌های دولتی و سطوح مختلف تصمیم گیری کشور برای حل مسائل مرتبط با محیط جغرافیایی مانند مخاطرات طبیعی و حفاظت محیط زیست و همچنین در تعامل با بخش های مختلف علمی، تحقیقاتی و پژوهشی جهت تامین نیاز اطلاعات مکانی کشور، اقدامات شایان توجهی را به عمل آورده است.


وی با بیان اینکه دستاوردهای علم جغرافیا بسیار وسیع است و بر زندگی مردم تاثیر مستقیم دارد افزود: بحمدالله امروز دانش بومی این شاخه ی مهم در سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح و کشور وجود دارد لذا ضروری است این سازمان از طریق توسعه همکاری ها با بخش های دولتی، خصوصی و شرکت های دانش بنیان ، به حل مشکلات مردم در حوزه علوم جغرافیایی کمک نماید.


 امیر مجید فخری رئیس سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح نیز در این مراسم با تشریح کاربردهای سامانه ایستگاه دائمی مرزی گفت: در این سامانه از نرم افزار و سخت افزار بومی برای تعیین موقعیت آنی استفاده شده و نصب و راه اندازی ۹۴ ایستگاه دائمی GNSS با اولویت مناطق مرزی صورت پذیرفته است.


امیر فخری در خصوص رونمایی از نقشه های یک پنجاه هزارم کل کشور نیز اظهار داشت: این دستاوردها با همکاری دانشکده نقشه برداری سازمان جغرافیایی و بکارگیری ظرفیت‌ها و توانمندی‌های شرکت‌های دانش بنیان حاصل شده است که نوآوری در بهینه سازی خط تولید، نقشه‌های توپوگرافی در بخش‌های ترسیم کارتوگرافی، طراحی چاپ، ایجاد یک پایگاه داده مشترک و یکپارچه نیز از مجموعه اقدامات صورت گرفته در این پروژه محسوب می شود.


دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *